Рада 1: Як зробити диван для ляльки

Гра в ляльки багато в чому сприяє розвитку у дівчаток хазяйновитість і материнської турботи. Хочеться, щоб у коханої лялечки було все як у людей - будинок, обстановка, посуд, наряди, але не завжди є можливість все це придбати. На щастя, багато речей, наприклад, диван для ляльки, можна зробити своїми руками.

М'який диван для лялькиДля виготовлення дивана знадобляться поролонові губки для миття посуду, краще різних розмірів і тканину. Краще вибирати щільну тканину, вельвет, тик, атлас, меблевий флок, але якщо їх немає - підійде будь-яка.

З губок потрібно викласти необхідні обриси дивана. З ними зручно працювати, оскільки одна сторона зазвичай більш щільна - це буде нижня частина підстави. З двох деталей можна зробити підлокітники, ще з пари - спинку дивана. Деякі з губок можна округлити за допомогою ножиць. Щоб зафіксувати результат, зручно скористатися довгою голкою з ниткою - прошити поролон наскрізь і закріпити в декількох місцях.

Потім з тканини потрібно вирізати кілька деталей відповідного розміру і обернути поролон. Зручно вирізати довгу смугу, шириною від одного підлокітника до іншого і загорнути підставу разом зі спинкою. Потім окремо закрити бічні підлокітники.Всі деталі зшиваються за допомогою короткої голки і нитки відповідного кольору. Якщо у дівчинки є навички роботи з голкою, цілком можна довірити цю справу їй.

Диван з «дерев'яними» підлокітниками або спинкоюТаким же чином можна зробити диван або ліжко з «дерев'яної» спинкою, ніжками або підлокітниками. Для цього з щільного картону потрібно вирізати відповідні деталі, дуже ефектно виглядають ажурні, з отворами спинки або бічні частини. Якщо картон тонкий, краще використовувати 2-3 шари, можна додати шар синтепону для м'якості. Потім треба докласти цю деталь до самоклеющейся папері «дерев'яного» (або будь-якого іншого) кольору і вирізати, залишаючи припуск по 3-4 см з країв. Ці краї акуратно загнути і приклеїти, роблячи розрізи на кутах і округлостях.

Потім прикласти деталь іншою стороною до тієї ж папері - і вирізати вже без припусків. В результаті вийде готова спинка або боковушки «дерев'яного» кольору, досить міцна для лялькової ліжка.

Якщо всі деталі дивана з картону, їх можна просто склеїти між собою скотчем або тієї ж самоклеющейся папером. Якщо ж виникла необхідність з'єднати губчастий матрац з «дерев'яними» спинками ліжка - можна просто пришити їх наскрізь, оскільки картон теж легко протикає голкою.

Дуже затишний вигляд надають дивану маленькі подушечки з тієї ж тканини, м'який плед з пензликами. Трохи наловчившись, можна навчитися робити розкладні, кутові дивани, крісла, моделі з вбудованим столиком або ящиками (наприклад, із сірникових коробок).