Як зробити дирижабль бажань

дирижаблі бажань ще називають «небесними ліхтариками». Це конструкція у формі конуса або серця з найтоншої папери з пальником, підпалюючи яку ви приводите дирижабль в рух, і під дією вогню він піднімається високо в небо і повільно зникає вдалині. Великою популярністю дирижаблі бажань користуються на весіллях та інших торжествах. Необов'язково витрачати гроші на це розвага, можна спробувати зробити ліхтарик і своїми руками.
Вам знадобиться
  • - тонкий папір,
  • - дерев'яні планки для каркаса,
  • - віск,
  • - шмат тканини.
Інструкція
1
Підберіть матеріали для свого майбутнього дирижабля бажань. В першу чергу зверніть увагу на папір. Вона повинна бути дуже тонкою і легкою, інакше ваш ліхтарик не полетить по повітрю. Її вага не повинна бути більше 25 грам на один квадратний метр. При правильному підборі паперу у вас великі шанси зробити так, що ваш дирижабль бажань легко злетить. Врахуйте, що вона також повинна бути достатньо міцною, щоб не порватися при запуску ліхтарика.
2
Виберіть форму для вашого дирижабля, а також його майбутній розмір. Для свого першого ліхтарика краще вибрати просту форму конуса і середній розмір - близько 50 см або метра у висоту. Просочіть папір антипіреном. Це речовина, яка знижує горючість матеріалів.
3
Після цього виріжте з паперу чотири однакових частини. Краще, якщо вони будуть витягнутими догори і з плоским протилежним краєм. Склейте їх між собою - у вас повинна вийти основа дирижабля бажань. Залишається тільки спорудити дерев'яний каркас і закріпити на ньому пальник.
4
Каркас краще виконати з двох тонких дерев'яних планочек, перехрестивши їх між собою і закріпивши внизу основи дирижабля. Довжина паличок повинна відповідати діаметру основи. Щоб зробити пальник, візьміть шматок тканини, розтопіть віск і просочіть їм тканину. Ваша пальник готова. Залишилося тільки закріпити її на каркасі і можна пробувати запустити ваш дирижабль бажань.
5
Спробуйте запустити свій дирижабль бажань в повітря. Перш ніж підпалити пальник, напишіть на папері свої бажання, про виконання яких ви мрієте. Власне, тому і називається ця конструкція дирижаблем бажань, Що завдяки йому ви можете відправити в небо всі ваші бажання і прохання. Такий спосіб спілкування з небесами з'явився ще дві тисячі років тому в південно-східній Азії. А таким давнім традиціям хочеться вірити.