Як зробити діодні ліхтарі

Найбільш важливою перевагою діодного ліхтаря, зробленого своїми руками за запропонованою схемою, є вільний вибір елементів живлення. Це можливо, завдяки перетворювача напруги. У конструкції батарейного відсіку немає контактних майданчиків для елементів, ліхтарик оснащений двома клемами для введення харчування. Тому особливою умовою застосування ліхтарика є необхідність припаяти до елементів висновки гнучким проводом.
Інструкція
1
Зберіть діоди в 6 паралельних ланцюгів, маючи в своєму розпорядженні по 2 діода послідовно. Підберіть 6 баластних резисторів і встановіть на кожну ланцюжок. Встановіть напруга, що йде на вихід перетворювача в межах 0,05 - 0,1 В вище допустимого падіння напруги в ланцюгах діодів.
2
Візьміть танталові конденсатори К53-4. Для зниження внутрішнього опору використовуйте 5 штук, підключаючи паралельно по 10 мкФ. Коли будете вибирати резистори в схему перетворювача, включаючи підлаштування, віддайте перевагу імпортним surface mount.
3
Дросель беріть вручну на броньовий сердечник Б22 - 14 витків, можна Б13 - 19 витків. Особливу увагу на марку фериту M2000 не зважайте.
4
Регулювання вам буде потрібно в будь-якому випадку, найпростіший спосіб - зазор.Креслите плату за вказівками даташіта на MAX1674, уникайте поміщати багато вигинів в первинну ланцюг харчування.
5
Здійснюючи регулювання дроселя, орієнтуйтеся на 93-95% ККД перетворювача. Стягніть половинки сердечника дроселя латунним гвинтом і гайкою. Підкладіть широкополі картонні шайби під саму головку і під гайку. Спочатку візьміть шайбу з м'якого паперу і стягуйте половинки гвинтом, щоб домогтися мінімуму струму в ланцюзі харчування. Тепер виміряйте зазор, підберіть шайбу з щільного паперу. Можете використовувати кальку, цигарковий, конденсаторний папір, папір для самописців.
6
Регулюйте дросель при розрахунковій навантаженні, припадають на перетворювач. Правильним регулюванням дроселя ви формує майбутню функцію ККД від напруги живлення. Регулюючи дросель, вибирайте таку напругу харчування, яке збираєтеся прикладати до ліхтарику.
7
Встановіть баластні резистори з емальованим ніхромом 0,2 на МЛТ-0,125. Можете застосовувати більший перетин.
8
Розпряміть один кінець дроту, опір включите в схему. До цього ж висновку резистора припаяйте відрізок тонкого мідного дроту або волосся, взятий з багатожильного дроти.Увімкніть живлення. Регулюйте в сторону зменшення опору. Зачистіть відрізок ніхрому з краю на 0,5 мм і обмотайте мідним дротом, потім запаяти. При необхідності повторіть.