Як зробити димар в будинку

Якщо приватний будинок обладнаний опалювальним котлом, для відводу газів потрібно встановити димар. Традиційно його споруджують з цегли, проте використовувати цей матеріал не завжди доцільно, все частіше сучасні димохідні системи роблять з кераміки або стали.
Інструкція
1
Керамічний димохід може застосовуватися для всіх типів котлів. Матеріал, з якого він виконаний, стійкий до агресивного впливу хімічних сполук, що утворюються при згорянні різних видів палива.
2
Керамічні труби, використовувані для створення таких димоходів, відрізняються один від одного дозволеною максимальною температурою відхідних газів. Для газових котлів і тих, що працюють на рідкому паливі, застосовуються труби, що витримують 400-450 ° С. У твердопаливних котлів температура газів може досягати 600-650 ° С. Для них необхідні системи, стійкі до загоряння відкладень сажі.
3
Деякі димоходи призначені для роботи в сухому стані, коли в трубі не утворюється конденсат. Якщо на стінках накопичується волога, слід вибирати системи, обладнані конденсатозбірниками або конденсатовідвідники.
4
Труби димоходу поміщають в спеціально викладений вертикальний канал з пустотних будівельних блоків або цегли. Він може входити до складу вентиляційного блоку будинку.Для кладки беруть блоки з 1-2 порожнечами, другий канал буде використовуватися для подачі повітря до пальника котла, а також для вентиляції котельні.
5
Щоб захистити навколишні конструкції від впливу високих температур, навколо труби димоходу поміщають утеплювач з мінеральної вати. Між ним і стінками каналу слід залишити повітряний зазор для вентиляції.
6
Існують керамічні димоходи, виконані в корпусі з зовнішньою оболонкою зі сталі. Для їх розміщення не потрібний пристрій спеціальних каналів, такий димар можна встановити практично в будь-якому місці зовні або всередині будинку.
7
Сталеві труби використовують в тому випадку, коли температура газів не перевищує 400-450 ° С. Термін служби таких систем значно менше, ніж у керамічних і цегляних, а вартість досить висока. Однак сталеві димоходи заводського виробництва встановлюються простіше і швидше, вони не вимагають споруди спеціальних каналів в будівельних конструкціях будинку.