Як зробити дидактичну гру в дитячому садку

Дидактична гра - особлива форма навчання, в ході якої як би розглядається конкретна ситуація, вирішується завдання, поставлене перед кожною дитиною зокрема і перед групою дітей в цілому. Кожен учасник команди націлений на досягнення результату, при цьому йому доведеться проявити знання, кмітливість, не виходячи за рамки правил. Така гра корисна для розвитку логічного мислення, вміння аналізувати і узагальнювати.
Інструкція
1
Перш за все, вам, як вихователю, слід враховувати особливості розвитку і поведінки дітей в тому чи іншому віці. Адже одна і та ж гра, запропонована дітворі старших вікових груп (шість-сім років), може здатися їм нецікавою, нудною, а трьох-чотирирічних дітлахів вона непідробно захопить. Відповідно, слід вибрати найбільш підходящу гру саме для цієї вікової групи.
2
Наприклад, під час прогулянки запропонуйте дітям згадати, які дерева ростуть в їх місті чи селі, і тут же попросіть показати їх. Гру можна трохи ускладнити, задаючи дітям уточнюючі питання: «А чому ти думаєш, що це саме клен? Як ти дізнався його? »
3
Варіант тієї ж гри: заздалегідь приготуйте різні листя і покажіть їх дітлахам. Завдання дітей - правильно назвати, з якого дерева був зірваний кожен лист. Перемагає той, хто відповість швидше за інших і без помилок.
4
Є безліч ігор, націлених на поліпшення складового читання і уважності у дітей. Наприклад, розділіть групу на дві команди, однієї з яких роздайте картки з першим складом слова, а інший - відповідно, з другим. Завдання дітей - знайти «другу половинку» своєї картки і прочитати слово цілком.
5
Або можете роздати дітям картки, на декількох з яких слова написані з помилками. Перемагає та команда, яка першою знайде всі помилки. Різновид цієї гри: замість слів на картках зображені картинки, деякі з яких свідомо абсурдні. Завдання дітей - виявити такі картки і пояснити, в чому тут помилка. Наприклад: «намальовано, що вовк їсть морквину, а хіба вовки їдять її?» Або: «заєць на зображенні женеться за лисицею, а адже все навпаки, це лисиці ганяються за зайчиками!»
6
Зробіть так, щоб ігри були цікаві дітям, тоді від них буде безумовна користь.