Як зробити дитячі меблі самому

Дитяча меблі необхідна в будь-якому будинку, де є дитина. Але найчастіше важко підібрати потрібні предмети інтер'єру дитячої кімнати по своєму смаку, а то і просто дорого. На допомогу приходить домашній умілець, що вміє володіти інструментом і знає секрети виготовлення предметів меблів своїми руками. Якщо ви ще не досягли вищих рівнів майстерності, почніть з простого дитячого стільчика.
Вам знадобиться
 • - Брус 50х50 мм;
 • - Дошка обрізна 25 мм;
 • - Брусок 25х25 мм;
 • - Брусок 25х50 мм;
 • - Ножівка по дереву;
 • - Рубанок;
 • - Молоток;
 • - Шуруповерт;
 • - Саморізи;
 • - Киянка;
 • - Клей ПВА.
Інструкція
1
Оскільки навряд чи в кожному будинку знайдеться деревообробний верстат, технологія описана для виготовлення стільця з використанням ручного інструменту. Перед тим як приступити до створення шедевра мебліного мистецтва, переконайтеся, що дерев'яний матеріал висушений.
2
Почніть з виконання креслення або хоча б ескізу майбутнього виробу. Він повинен бути простим і включати в себе всі основні деталі конструкції.
3
Зробіть заготовки під ніжки стільчика. Відпиляєте від бруска два відрізки по 270 мм, ще дві - по 520 мм. Прострогать їх з усіх чотирьох сторін, щоб отримати розмір 40х40 мм.Це можна зробити як на верстаті, так і в звичайних лещатах (тут знадобляться дві дерев'яні прокладки, щоб оберегти деревину від вм'ятин). Нанесіть на ніжки розмітку і відріжте заготівлю по ній ножівкою або електролобзиком.
4
Для виготовлення перекладин і спинки стільця наріжте заготовки довжиною 170 мм і 160 мм відповідно. Залишайте припуск 50 мм, він необхідний для подальшої обробки. На виході ви повинні отримати поперечини з розмірами 20х20 мм, 20х45 мм, 10х15 мм.
5
Сидіння вийде з двох дощок з габаритами 150х25х250 мм. Прострогать дошки з усіх боків. Виконуйте роботу ретельно, щоб після рубанка при стикуванні дощок не було зазору. Гострі кути закруглите за лекалом.
6
Настав час обробити всі деталі наждачним папером. Пильна увага приділіть торцях ніжок, вони повинні бути гладкими.
7
Для виготовлення замкових елементів за допомогою дриля на ніжках, як показано на кресленні просвердлите глухі отвори, це допоможе роботі зі стамескою. Стамескою і долотом видаліть деревину з пазів. Випиляєте шипи на поперечинах.
8
Існує безліч способів кріплення: цвяхами, шурупами, шипами, за допомогою клею. Ми вибираємо клиновий спосіб.Для цього на шипах перекладин зробіть пропили шириною 5 мм (на всю довжину шипа). Виготовте клини. Вони повинні бути трохи ширше паза і коротше його. Перед установкою поперечини в паз вставте в пропив клин і зберіть вузли, постукуючи по деталях дерев'яним молотком (киянкою). Клин розширить шип і запобіжить розхитування стільчика. Для більшої надійності промажте шипові з'єднання клеєм ПВА.
9
Коли каркас зібраний, закріпіть за місцем сидіння, використовуючи саморізи. Попередньо виконайте в місці кріплення тонким свердлом отвір, що запобіжить розколювання деревини при укрученні самореза.
10
Заключний етап - фарбування. Як тільки фарба висохла, стільчик, зроблений своїми руками, готовий до тривалої експлуатації.