Як зробити дитячий столик своїми руками

Перевага дитячого столика, створеного своїми руками, в тому, що увага приділяється не тільки якості матеріалів, але і якістю збірки. Технологія збірки не складна, головне - правильні розрахунки.
Дитячих столиків в магазинах предостатньо, але не завжди їх можна підібрати під інтер'єр кімнати, особливо, якщо потрібні натуральні матеріали. Найчастіше, в таких випадках звертаються в фірми, що виготовляють меблі на замовлення, так як зробити дитячий столик своїми руками не просто. Хоча, останній варіант не виключений навіть для тих, хто з виробництвом меблів не стикався. Важливо розуміти принцип складання столика, технологію роботи з матеріалами і зробити вірні розрахунки.


Заготовки для дитячого столика
Виготовити дитячий столик з нуля, без наявності робочого приміщення, неможливо. Справа в тому, що натуральне дерево слід ретельно обробляти. В результаті утворюється безліч тирси, сміття і дрібного пилу. Не маючи такої майстерні, вам все одно доведеться звернутися до професіоналів, щоб виготовити основні частини столика. Останні - це чотири бруска силового корпусу, така ж кількість ніжок і одна стільниця.


Збірка дитячого столика з дерева
Перед складанням дитячого столика з дерева вам потрібно буде підігнати заготовки під зріст вашої дитини. Зайву довжину ніжок відпиляйте, звірте правильність обрізки і обов'язково перевірте точність кутів стільниці. Місця спилов потрібно ретельно зашкурить. Для цього використовуйте наждачний папір або електричну шліфувальну машинку.


На кожній ніжці дерев'яного столика необхідно виготовити по два паза. Попередньо зробіть розмітку, щоб все пази розташовувалися на одному рівні і були однакового розміру. Після затисніть ніжку в струбцину і, використовуючи дриль і фрези, виріжте прямокутний паз. Переверніть ніжку на 90 градусів і зробіть ще один паз. Повторіть цю операцію і для інших ніжок.


У брусках силового корпусу потрібно вирізати з'єднувальні елементи. Їх довжина повинна збігатися з пазами. Відзначте її на брусках з двох сторін і ножівкою зробіть Надпіли. Потім гострим ножем зріжте все зайве, підганяючи з'єднувальні елементи під пази.
Зберіть підставу столу. Перевірте точність кутів і щільність старанності всіх частин. Якщо потрібно, слід регулювати елементи столу.Олівцем зробіть позначки, щоб частини не переплутати. Змастіть місця з'єднання столярним клеєм і знову зберіть конструкцію.


Зробивши підставу дитячого столика своїми руками, приступайте до кріплення стільниці. Стільницю лицьовою стороною покладіть на підлогу, а зверху встановіть перевернуте підставу столу. Відзначте розташування ніжок і, прибравши підставу, визначте центр кожної ніжки. У цьому місці поставте крапку. Аналогічні відмітки зробіть і на самих ніжках. У цих місцях просвердлите пази під дерев'яні шипи.
Вставивши шипи, зберіть столик. Перевірте, чи всі підігнано. Після цього змастіть пази столярним клеєм, вставте шипи і щільно притисніть стільницю до основи столу. Після висихання клею ваш столик готовий до експлуатації. Дитина за таким столиком може і обідати, і займатися. При бажанні ви можете покрити столик лаком.