Як зробити дитячий мат

При обладнанні спортивного куточка для дитини мат просто необхідний, так як він знижує ризик отримання травм. Мат для домашнього дитячого спортивного куточка ви можете виготовити самі.
Вам знадобиться
  • - листи товстого поролону;
  • - матеріал для чохла.
Інструкція
1
Викрийте з поролону прямокутники необхідного розміру. Дитячі мати бувають, як правило, таких розмірів: 1 × 1 × 0,05 метра, 1 × 1 × 0,08 метра 1 × 1 × 0,1 метра. Це рекомендовані розміри. Ви можете скорегувати їх так, як вам це необхідно.
2
купіть матеріай для чохла. Раніше чохли шили з брезенту або дерматина. ці матеріали не зручні, так як швидко рвуться, брудняться. Сучасна промисловість випускає різні синтетичні матеріали. Вони дуже практичні, ошатні, довговічні: це капровініл, спеціальна штучна шкіра на капронової основі. Головні вимоги до чохла - щоб матеріай, з якого він виготовлений легко чистився, піддавався санітарній обробці і не викликав алергію у дитини. Раз ви робите мат для дитячого спортивного куточка, купите яскравий матеріай, можливо, навіть з малюнком.
3
Зробіть викрійку. Виміряйте лист вашого поролону.Припустимо, це прямокутник 100х100 см. З матеріай викроїте 2 прямокутника розміром 104х104 см. Прямокутник для чохла необхідно викроїти більше, з урахуванням припуску на шов.
4
Виміряйте всі 4 бічні сторони вашого мата й складіть їх. Викроїте довгу смугу, зробивши припуск на шви по 2 см зверху і знизу. Цю смужку спочатку пришити до одного прямокутника, потім до іншого, але пришивайте тільки з трьох сторін. Четверту сторону у одного з прямокутників НЕ зашивають, так як в неї доведеться вставити блискавку, щоб в майбутньому чохол можна було зняти і почистити.
5
щоб мат було зручніше переносити, з бічних сторін зробіть ручки. Подумайте, якої довжини і ширини вони вам необхідні. Припустимо, вам необхідна ручка довжиною 25 см шириною 6 см. Викроїте прямокутник 25х12 см. По ширині прямокутник складіть навпіл і прострочіть (прошити можна з чотирьох сторін). Так само зробіть другу ручку. Потім ручки пришити до бічних (протилежним) сторонам. Щоб дитині було цікавіше заниматься, мат можна прикрасити аплікацією.