Як зробити дитячий манеж

Взагалі, малюкові манеж не потрібен - він з набагато більшим задоволенням буде повзати по всій кімнаті, заглядати в шафи і намагатися залізти на диван. Але батькам, особливо молодим, дитячий манеж дуже стане в нагоді - в ньому можна спокійно залишити дитину і вийти ненадовго з кімнати. Зробити дитячий манеж можна самостійно, з будь-яких безпечних для малюка матеріалів.
Вам знадобиться
  • - бруски 30 мм;
  • - прутки;
  • - дриль;
  • - ножівка;
  • - рулетка;
  • - грунт;
  • - шліфувальна насадка на дриль або шліфмашинка;
  • - фарба або лак;
  • - митників петлі;
  • - засувка.
Інструкція
1
Спочатку визначте оптимальні розміри манежу. Постарайтеся зробити його якомога більше за площею, щоб у дитини була можливість рухатися. Висоту манежу для рухомого дитини краще збільшити, але постарайтеся, щоб у малюка була можливість дивитися і не через ґрати, хоча б на вас.
2
Якщо є можливість, робіть манеж з надійних і досить важких матеріалів - металевого профілю або дерев'яних рейок, щоб малюк не зміг його перевернути. Прекрасно підійде металева квадратна або кругла труба, або металеві прутки.
3
Для основи візьміть бруски 30 мм і виріжте 8 заготовок: 4 з них повинні бути рівні довжині манежу, інші - ширині. З цього ж бруска зробіть вертикальні стійки в кожному кутку. Щоб манеж вийшов складним, кожну сторону робіть окремо, у вигляді прямокутника. Таким чином, вам знадобиться 8 вертикальних стійок.
4
Якщо ви плануєте зробити решітку і вже підібрали відповідні прутки, зробіть розмітку на горизонтальних поперечинах. Слідкуйте за тим, щоб розмітка на верхній перекладині точно збігалася з розміткою на нижній. Відстані між прутами решітки вибирайте довільно, але так, щоб в неї не пролазить голова навіть самого маленького дитини - в будь-якому разі, не більше 10 см.
5
У зазначених місцях дрилем просвердлите отвори на глибину 1 см. Щоб не перевищувати заданої глибини і свердлити всі отвори однаково, прикріпіть до дрилі лінійку або рейку паралельно свердла, на 1 см коротше - коли отвір буде готово, рейка упреться в брусок і не дасть свердлити далі .
6
Відшліфуйте поверхню брусків і прутів, покрийте їх грунтом і лаком. Чим більше гладкими будуть деталі манежу, тим безпечніше буде знаходитися в ньому дитині.Врахуйте, що діти, як правило, гризуть або смокчуть верхні бруски, тому вони повинні бути покриті тільки абсолютно безпечними гігієнічними матеріалами.
7
Зберіть окремо кожну стінку. Вставте всі прутки в отвори нижньої поперечини, зверху одночасно всуньте їх у верхню. Закріпіть бічні стійки. Між собою скріпляйте заготовки болтами або косинцями, щоб в будь-який момент мати можливість розібрати саморобний манеж.
8
Візьміть митників петлі і з'єднайте між собою сусідні стінки по дві. Щоб з'єднати між собою ці дві заготовки, вам знадобляться митників петлі подвійної дії або звичайні, але з широкими поличками (ваша мета - складати манеж як ширму, у вигляді гармошки). З іншого боку статуту засувку, таку, щоб дитина не змогла її відкрити - підійде звичайний шпінгалет або гачок.