Як зробити дитячий будиночок на дачі своїми руками

Якщо у вашій родині є непосидючі малюки, тоді облаштування дачної ділянки може перетворитися на захоплююче заняття. Найкраще, що ви можете для них зробити - це змайструвати дитячий будиночок своїми руками. Дітям необхідно мати власний куточок, де вони можуть усамітнитися або, навпаки, відчути себе привітними господарями свого житла.

Дитячий будиночок з фанериДля його створення вам знадобиться фанера товщиною 8-12 мм. Перш за все визначитеся з розмірами майбутнього будиночка, потім намалюйте на аркушах фанери контури всіх деталей. Майте на увазі, що в будиночку повинно бути не менше двох віконець і двері. Нижня частина вікон повинна бути на рівні 50-60 см від підлоги, а висота дверей - на 30 см вище, ніж зростання дитини. Крутизна даху повинна становити не менше 45 градусів.

Монтаж починається з збивання стінових щитів. Потім зміцните їх по периметру бруса перерізом 50х50. Надати конструкції жорсткість можна, якщо дах спорудити з того ж матеріалу, що і стіни. Зверху на неї внахлест прибийте покрівельні дошки. У готового будиночка обробіть краю наждачним папером. Після цього можна пофарбувати спорудження або намалювати на стінах казкових і мультиплікаційних героїв.

Дитячий будиночок з дощокТака споруда буде набагато довговічніше будиночка з фанери. Він буде цікаво виглядати у вигляді альтанки. Для цього вам буде потрібно брус перерізом 50х50, з якого зводиться каркас. Готовий каркас оббивається дошками товщиною не менше 2 см. Дах можна зробити з такого ж бруса, прикріпивши його на змонтовані стіни, потім він оббивається ще більш товстими дошками. Зверху дах покривається руберойдом або пластиком, краї дощок обробляються грубозернистим наждаковим папером. Готовий будиночок можна покрити лаком або пофарбувати фарбою.

Дитячий будиночок на курячих ніжкахТакий будиночок схожий на казкову хатинку, а стояти він буде не на землі, а на опорах. Для опор вам знадобиться дерев'яний брус, металеві труби або цегла. Висота ніжок не повинна перевищувати 70 см. Якщо в якості опор ви вирішили використовувати металеві труби, їх необхідно на третину висоти закопати в грунт, а в основу укласти камінь або цегла.

У верхню частину труби вбийте дерев'яний брусок, до якого і буде кріпитися підстава хатинки. Для самого заснування потрібні дошки товщиною 40 мм. Каркас, що кріпиться до основи, робиться з дерев'яного бруса перерізом 50х50 см, потім він обшивається дошками. Дах можна спорудити з пластика або дощок.Не забудьте про зручне сходах, по якій можна буде увійти в будиночок. Її перила повинні бути висотою 50-70 см, а ширина сходинок не менше 20 см.

Будиночок-наметЯкщо вам не хочеться споруджувати дерев'яне житло, можна обійтися дитячим будиночком-наметом. Робиться вона набагато простіше і швидше. Виберіть невисока розлогі дерева і занавесьте його великим покривалом. Його краю гратимуть роль двері, їх можна додатково скріпити шпильками.