Як зробити дітей слухняними

Як часто можна стати свідком ситуації, коли засмучені батьки тягнуть по вулиці невгамовне і неслухняне чадо. Практично всі діти проходять через період усвідомлення своєї індивідуальності, демонструючи оточуючим свою неслухняність. Завдання батьків - допомогти дитині в цей період зрозуміти, що дорослі бажають йому тільки добра.
Інструкція
1
Частіше говоріть дитині про те, що можна робити, а що - не можна, вчіть його встановленим нормам поведінки.
2
Перед тим як щось вимагати від малюка, навчіть його це виконувати. Протягом якогось періоду робіть це разом з дитиною, поки не переконаєтеся, що він навчився.
3
Чітко кажіть дитині про те покарання, яке чекає на нього в разі непокори прохання батьків. Виконуйте свої обіцянки про покарання, інакше у вас не вийде зробити дитину слухняною. Якщо дитина помічає, що дорослі не стримують слово і прощають йому непокору, він і далі продовжує чинити свавілля.
4
Вибирайте найбільш підходящий час для обговорення з дитиною його поведінки. У момент спілкування дитина повинна бути спокійним, наприклад, такий момент може бути під час купання дитини або прогулянки з ним.
5
У питаннях, що стосуються дитини, давайте йому можливість вибору. Наприклад, він може вибрати, ніж він буде снідати з двох запропонованих варіантів. Таким чином, він зрозуміє, що у вас немає мети контролювати і обмежувати його у всьому. Подібний підхід допоможе зробити дитину слухняною, чаду стане легше адекватно сприймати батьківські прохання.
6
Спілкуючись з чадом, вибирайте такий тон, в якому дитині легше буде розташуватися до уважного спілкуванню і слухняності. Змініть дратівливість на ввічливість, таким чином, ви позбудетеся від багатьох проблем, пов'язаних з поведінкою дитини. Доброта і ласка можуть створити диво з вашою дитиною.
7
Щоб занурений в свої думки дитина почув вас, перед початком розмови візьміть його за руку, погладьте, подивіться в очі і спокійно висловіть своє прохання.
8
Укладайте дитину в ліжко не пізніше 22 годин. Якщо він ляже спати пізніше, занадто велика ймовірність того, що на наступний день він буде примхливим і менш слухняним.
9
Проявляйте розумну любов до своєї дитини, що не потурайте його капризам. Визначте в родині загальну лінію поведінки, щоб один з батьків не був в очах дитини злим і жадібним, а інший улюбленим і безвідмовним.