Як зробити дешевий ремонт

Щоб привести квартиру в ідеальному стан, буде потрібно багато часу і коштів - ремонтом можна займатися роками. Але бувають випадки, коли косметичний ремонт треба зробити дуже швидко і дуже недорого, наприклад, якщо ви зняли житло або тільки що купили квартиру, вичерпавши всі фінансові резерви.
Інструкція
1
Вартість ремонту складається з двох складових: вартість матеріалів і вартість робіт. Причому послуги професійних ремонтників можуть обійтися набагато дорожче, ніж всі матеріали. Тому перша заповідь дешевого ремонту - це робити своїми руками все, що можна. Власне, фахівцям необхідно довірити тільки дві області роботи: сантехніку (якщо труби потребують заміни) і електропроводку, для решти професіонали не обов'язкові. І друге - вибирати недорогі матеріали і обходитися без того, без чого можна обійтися.
2
Найпростіше - зробити недорогий ремонт в житлових кімнатах і коридорі. Для приведення в порядок стелі вам знадобиться для стелі фарба (краще матова - це дозволяє приховати нерівності поверхні) і спеціальний валик для фарби - поролоновий або ворсистий.Звичайно, можна обійтися і без валика, пофарбувавши стелі пензлем, але, по-перше, це набагато утомливо, по-друге, на пофарбованої поверхні можуть залишитися смуги - і доведеться перефарбовувати вдруге. Валик ж дозволяє наносити тільки один шар фарби.
3
На стіну наклейте паперові шпалери - вони не так довговічні, як вінілові, але коштують дуже дешево. До речі, спеціальний клей для паперових шпалер купувати не обов'язково - можна зварити клейстер з борошна або крохмалю. Витертий лінолеум на підлозі можна не міняти, а просто пофарбувати олійною або акриловою фарбою для підлоги - колір без праці протримається 3-4 роки.
4
До вибору матеріалів для ремонту санвузла та кухні треба підходити ретельніше - все-таки це приміщення з підвищеною вологістю. Тому для стель в цих приміщеннях краще купувати спеціальну вологостійку фарбу з позначкою «для ванн і кухонь» або «для вологих приміщень» - тим більше, що коштує вона не набагато дорожче.
5
Стіни ванної кімнати не обов'язково обробляти плиткою. Якщо стіни в хорошому стані - можна пофарбувати їх акриловою фарбою або наклеїти вологостійкі миються вінілові шпалери (з маркуванням «три краплі»).Можна також використовувати для обробки санвузлів шпалери «під фарбування» зі скловолокна. Вони хороші тим, що дуже невибагливі до якості поверхні - їх можна клеїти навіть на нерівну, що обсипається стіну і це дозволяє скоротити не тільки вартість ремонту, але і трудовитрати. Кілька більш дорогий, але в той же час досить економічний варіант - стінові пластикові панелі. Вони відмінно виглядають і дуже легко миються.
6
Для обробки кухні також можна використовувати шпалери з скловолокна або шпалери, що миються з вінілу, наклеївши їх до стелі або до середини висоти стіни. Якщо кухонний фартух не встиг викласти плиткою - можна використовувати пластикову панель, що імітує кахельну плитку, або наклеїти на стіну над робочими зонами клейонку або плівку.