Як зробити дерев'яну полицю в ВАЗ

Штатні задні полки на автомобілях ВАЗ зроблені з тонкого пластику. Тому встановити в них динаміки проблематично. Та й якість звуку буде низьким. Посилити пластикові полиці дуже складно. Вирішити всі проблеми може дерев'яна полку, в асортименті пропонована в автомагазинах. Однак, можна заощадити і зробити таку полицю самостійно. Найбільшу складність представляє виготовлення дерев'яної полиці в ВАЗ-21099.
Вам знадобиться
  • Лист фанери або дерев'яна дошка 1.5х0.8 м товщиною не менше 10 мм. Довга (1.5 м) дошка або смуга фанери з трохи меншою товщиною.
  • Універсальний клей.
  • Карпет 0.5 м.
  • Кріпильні шурупи.
  • Фарба.
  • Перфорована сталева стрічка.
  • Дриль, електричний лобзик, шліфувальна машинка, викрутка.
Інструкція
1
Складіть заднє сидіння, щоб звільнити доступ до задньої полиці. Зніміть боковини задньої полки. Вийміть направляючу вушко ременя безпеки, розташовану на боковинах. Отвинтите верхню (на стійці) і нижню (на порозі) напрямні скоби ременя безпеки і вийміть ремінь, протягнувши його в отвір на боковині полки. Зафіксуйте ремені в повністю розмотати стані.
2
За кресленням випиляєте заготівлю для полиці, верхню частину, декоративну планку, бічні підпори і решітки. Бічні підпірки зробіть набірними. Зробіть розмітку для кріплення основної і декоративної полки. Бічні сторони декоративної панелі зробіть врівень з прорізами під ремені безпеки. Відстань до прямої боку основної панелі зробіть рівним 30 мм.
3
Прикладіть штатну полку до заготівлі дерев'яної полиці, щоб визначити кут між полицею і планкою. На полиці ВАЗ-21099 він приблизно дорівнює 50 градусам. Кут зріжте лобзиком, лінії зрізу обробіть наждачним папером. Зберіть всі деталі полки і склейте їх клеєм. Потім просвердлите дрилем отвору в місцях установки шурупів. Попереднє свердління отворів допоможе запобігти відколи й полегшить вкручування самих шурупів. Бічні стінки також проклейте і скріпіть шурупами.
4
Особливо ретельно прикріпіть скошені поверхні і тонкі планки. Тонку планку додатково закріпіть за допомогою степлера. Після висихання клею, зріжте всі виступаючі деталі. Нерівність зашліфуйте. В останню чергу прикріпіть тилову планку, прилеглу до сидінь.Степлером прикріпіть крупноячеистой сітку до отворів для динаміків. Для захисту деревини від вологи, пофарбуйте полку.
5
Для приклеювання карпета спочатку виріжте необхідний шматок матеріалу. На приклеюються поверхні карпета і дерев'яної полиці розпорошите клей з аерозольного балончика. Накладіть карпет на полицю і за допомогою відповідного твердого предмета продавите матеріал на всіх поглибленнях і вигинах. Властивості карпета дозволяють приймати йому будь-які форми і легко розтягуватися. Ретельно проклейте краю панелі. Краї карпета загорніть всередину і скріпіть скріпками. На кутах матеріал акуратно складіть, закріпіть і відріжте зайве.
6
На бічних підпорах закріпіть два шматка сталевий перфорованої стрічки в місцях кріплення полки до кузова автомобіля. Встановіть виготовлену полку в машині. Пропустіть ремені безпеки через отвори і остаточно зафіксуйте задню полку.