Як зробити дерев'яні сходи своїми руками

Люди, у яких є дачі або заміські будинки, дуже часто майструють багато речей своїми руками. І настає момент, коли виникає потреба зробити щось вартісне і потрібне. Наприклад, вам прийшла в голову думка з горища зробити мансарду. Тоді доведеться самостійно звести сходи. Це непросте завдання, яке вимагає ретельної підготовки.
Інструкція
1
Розробіть схему сходів, виконайте її робоче креслення. Все це можна зробити як за допомогою традиційних креслярських інструментів, так і за допомогою комп'ютерних програм. Розрахуйте характеристики, оптимальна кількість ступенів і відстань між ними.
2
Виріжте з дощок ступені, кількість яких заздалегідь виберіть, і дві тятиви, до яких будуть кріпитися дошки. Не забудьте залишити косий зріз поверх тятиви, для щільного з'єднання сходи з найвищою поверхнею. Друга тятива вам може не знадобитися, якщо зазорів біля сходів немає.
3
Виріжте підтримують бруски. Їх кількість повинна бути рівно в два рази більше кількості ступенів. Зверніть увагу на те, що їх довжина повинна бути трохи менше, ніж довжина тятиви.При з'єднанні брусів з тятивою дивіться, щоб вони проходили через однакові проміжки, враховуйте висоту ступенів.
4
Приміряйте тятиви там, де буде розташована сама конструкція сходів. Викопайте два отвори завглибшки близько 20 см. Пригвинтите тятиви до найвищої горизонтальній площадці, стежачи за тим, щоб відстань між ними було одно ширині сходів.
5
Приготуйте бетонний розчин, і залийте ним нижні закінчення шнурів, що заздалегідь встановіть в ями. Тепер чекайте близько 12 години, поки бетон не затвердіє. Закріпіть шурупами ступені, які знаходяться на брусах, і сходи готова.