Як зробити дерев'яний кухоль

Кружка - річ потрібна в кожному будинку. У магазинах продається величезна кількість кухлів, виготовлених з найрізноманітніших матеріалів, в основному зі скла, порцеляни, пластику. А що, якщо зробити кухоль з дерева своїми руками?
Вам знадобиться
  • брусок деревини
Інструкція
1
Для виготовлення дерев'яної кружки візьміть брусок деревини, який буде мати вертикальне розташування напрямку росту волокон. Отже, візьміть цей самий брусок і на його верхній стороні намалюйте два кола, які послужать зовнішньої і внутрішньої сторонами нашої майбутньої гуртки. Не забудьте також залишити на заготівлі місце для ручки. Якщо розмір бруска не залишає місця для ручки, то візьміть інший зі схожою текстурою і накресліть ручку на ньому. Тепер візьміть заготовок (основи гуртки) і просвердлите в ньому кілька отворів за допомогою дриля. Потім за допомогою вузької напівкруглої стамески приберіть зайву деревину. Тепер візьміть дрібнозернисту шкурку і обробіть їй внутрішню поверхню. В принципі, ви можете добитися такого ж отвори при використанні токарного верстата.
2
Після того як ви очистили і ошкурить внутрішню поверхню гуртки, починайте працювати над зовнішньою стороною. Візьміть напівкруглу стамеску і видаліть непотрібний шар деревини.Потім візьміть тонку стамеску і надайте гуртку форму, а після цього за допомогою шкурки обробіть поверхню і за бажанням нанесіть на кухоль малюнок.
3
Отже, у нас вийшов дерев'яний стакан. Тепер будемо робити з нього кухоль. Для цього до одержали склянці приклейте ручку, вирізану з іншого бруска. У разі якщо гуртка робиться з цілісного шматка деревини, то зніміть з неї зайвий шар деревини і надайте ручці форму. Для цих робіт використовуйте лобзик, він допоможе вам максимально точно і без освіти зазубрин відпиляти непотрібні шматки. На завершення робіт зробіть шліфування ручки і прикрасьте її за бажанням.
Ось і все, готово! Пити з кухля, зробленої своїми руками завжди одне задоволення!