Рада 1: Як зробити дерев'яного людини

Якщо ви всерйоз зайнялися освоєнням Вин-Чунь, китайської школи ушу, вам знадобиться дерев'яний манекен, званий ще «дерев'яним людиною». Маючи таке пристосування, можна займатися відпрацюванням прийомів єдиноборств не тільки в залі, але і в домашніх умовах. Ціна на «дерев'яного людини»Може досягати декількох сотень доларів, тому краще зробити манекен своїми руками в домашній майстерні.
Інструкція
1
Для виготовлення основного колоди манекена можна використовувати будь-яку породу деревини. Головне, щоб вона була добре висушена, щоб уникнути утворення тріщин. Для виготовлення «рук» і «ноги» використовуйте кращу деревину твердих порід - в'яз, клен, дуб. Ці частини манекена піддаються значним механічним навантаженням, тому неприпустимо наявність сучків, звили і інших дефектів деревини.
2
«Дерев'яний людина» Вин-Чунь являє собою дерев'яний стовп циліндричної форми. Висота стовпа 150-190 см, діаметр - 20-25 см. У верхній частині «тулуба» розташовані дві верхні «руки», що вставляються в отвори. Третя (середня) «рука» розташована під двома верхніми. Під «середньої рукою» є зігнута в «колінному суглобі» «нога» манекена.
3
Манекен жорстко кріпиться на підлозі або закопується в землю.Зараз можна зустріти конструкції, в яких «тіло» манекена кріпиться на каркасі з двох брусів, що проходять через отвори у верхній і нижній частинах стовпа. Не виключено і інше кріплення «дерев'яного людини»: На що обертається підставі або на пружині.
4
Манекен Вин-Чунь - снаряд індивідуальний, розміри його можуть бути різними в залежності від зростання і комплекції людини, Що вправляється з ним. Перед виготовленням «дерев'яного людини»Продумайте його конструкцію і перенесіть свої викладки на креслення або ескіз.
5
Сама трудомістка частина процесу - виготовлення «тіла» манекена. Доведеться надати колоді циліндричну форму (у комля колоду товщі). Зніміть сокирою кору і відрубайте сучки. Виступаючі ділянки Стеха.
6
Електричним рубанком виведіть циліндричну форму стовпа. Використовуйте лекало з міцного картону або пластику. Ошкуріть стовп наждачним папером. Потім змочіть його водою і дайте йому висохнути. Після висихання відполіруйте виріб грубим сукном або повстю. Поверхня повинна бути якомога більш гладкою.
7
Найпростіший варіант виготовлення «рук» - жорстко закріпити на стовпі палиці.Таке кріплення зручно при установці «дерев'яного людини»Впритул до стіни. Більш складні варіанти передбачають використання пружин, які забезпечують рух «рук» в поздовжньому напрямку.
8
«Ногу» можна виготовити одним з декількох способів. Можлива конструкція, зварена з металевої труби і обмотана м'яким матеріалом. Другий варіант - «нога» з дерева, зібрана з частин. Застосовувати слід тільки тверді породи деревини. Можете змайструвати і цільну дерев'яну «ногу», ретельно підібравши заготовку з урахуванням вигину.
9
Після виготовлення всіх елементів покрийте їх морилкою і лаком. Офарбуйте металеві деталі. Після висихання «дерев'яний людина» ще раз полірується повстю, збирається і встановлюється в місці тренувань. Найкраще для розміщення манекена підходять міжкімнатні стіни або лоджія.