Рада 1: Як зробити дерев'яне відро

У кожній справі найголовніше - початок! Якщо ви задумали спорудити свою лазню, то почніть роботу з виготовлення дерев'яного відра, яке в цій лазні обов'язково має бути присутнім. Доведіть роботу до кінця, дайте відчути рук усю красу шорсткого дерева і трудових мозолів.
Вам знадобиться
  • Дощечки з дуба, осики або липи товщиною приблизно 10 мм, висотою близько 40 см, заготівля для денця діаметром 25 см і товщиною 20 мм, столярні інструменти, два металевих обруча.
Інструкція
1
Акуратно сточите торець заготовки денця по колу на глибину 10 мм. У дощечках з того боку, де вони будуть кріпитися до денця, зробіть поглиблення шириною 12 мм і глибиною 4 мм. У ці поглиблення встановлюватиметься дно майбутнього відра.
2
Поздовжні кромки заготовок обробіть рубанком під кутом, достатнім для щільного з'єднання дощечок один з одним по колу з діаметром дна. Дощечки щільно регулювати один до одного і пронумеруйте. Для фіксації дощечок навколо дна використовуйте металевий обруч-смужку шириною близько 50 мм. Другий обруч стягне дощечки на відстані 10 см від верхнього краю відра.
3
Виставите підготовлені дощечки навколо денця і стягніть шпагатом. Простежте за тим, щоб денце входило в поглиблення.Виміряйте довжину кола майбутнього відра у дна і у верху, відріжте металеві стрічки трохи більшої довжини для заклепки. Заклепаних до потрібного розміру обруч надіньте знизу і поступово осаджують, поки він не сяде, дуже щільно притискаючи дощечки один до одного. Верхній обруч більшого діаметра надягніть і осадіть, стискаючи дощечки зверху відерця.
4
Для ручки відра можна використовувати товстий шпагат або мотузку, просвердливши зверху в дощечках, розташованих один навпроти одного, достатні для цього отвори. Мотузку просмикніть в ці отвори і зв'яжіть. Можна застосувати для ручки дріт, але так як в лазні все металеві предмети дуже розжарюються, то просвердлите в дерев'яному циліндрі отвір під дріт і вставте дріт в імпровізовану дерев'яну ручку.
5
Налийте в дерев'яне відро води - вона ллється крізь щілини! Це природно - дереву необхідно увібрати вологу, щоб розбухнути, коли це станеться, щілини пропадуть самі і відро буде готове до використання в лазні. Таким же чином можна виготовити і дерев'яні ковші, гуртки і корита.Деревянное відерце ви зробили, тепер на черзі сама баня і з легким паром!