Як зробити дерев'яний літак

У кожного хлопчиська в дитинстві є мрія - виготовити дерев'яний літак самому. У багатьох ця мрія не проходить з віком і переростає в захоплення і навіть справа всього життя. Якщо ж ви так жодного разу і не спробували виготовити свій дерев'яний літак, Значить, зараз як прийшов той самий час.
Інструкція
1
Перш за все, зробіть креслення нервюри в натуральну величину. Для цього задайте координати обраного профілю крила з відповідного атласу. Виріжте шаблон нервюри з щільного матеріалу, щоб зручно було переносити його на поверхню.
2
Приготуйте лист фанери товщиною 1,5-2 сантиметри і розміром 30х160 сантиметрів, де 30 см - його ширина, а 160 см - довжина. Лист фанери повинен перевищувати розмір вашої нервюри на 5 сантиметрів. На поверхню фанери покладіть папір або поліетилен, щоб нервюра не прилипала до неї при склеюванні. Відзначте лінію хорди і покладіть шаблон на поверхню фанери. Обведіть шаблон. Приберіть його і відзначте на фанері розташування лонжеронів крила, стійок і розкосів нервюри.
3
Уздовж зовнішнього боку нервюри прибийте дерев'яні блоки розміром 0,5х2х4 сантиметри. Потім візьміть рейки, які утворюють каркас нервюри, вставте їх в макет, притисніть до внутрішньої сторони блоків і закріпіть. Виріжте стійки і розкоси нервюри.Прикріпіть розкоси до каркасу літака.
4
Починайте склеювати деталі літака. В якості клею підійде епоксидна смола. Можна використовувати будь-який клей для дерев'яних виробів. До змонтованим рейкам приклейте стійки і розкоси. Не чекаючи підсихання клею, зверху приклейте фанерні клини. Для цього нанесіть клей на всю внутрішню поверхню клина, після чого зафіксуйте клин в потрібній позиції за допомогою струбцин або цвяхів. Дочекайтеся повного висихання клею.
5
Після того як ви зібрали нервюру, використовуйте її в якості прототипу. Для першого разу її не склеюються, щоб потім розібрати на запчастини. Кожен елемент нервюри використовуйте як шаблон, розмножив їх необхідну кількість разів. Виготовте стільки ж клинів, скільки і деталей нервюри. якщо крило літака звужене, внесіть необхідні зміни. Після виготовлення потрібної кількості деталей, зберіть ваш макет. Літак готовий.