Як зробити дерев'яну підлогу на лагах в квартирі

Найчастіше в квартирі вибудовують нову підлогу з метою вирівнювання, утеплення і шумоізоляції нижнього перекриття. Але чимале значення має екологічність деревини, якої замінюють бетонну стяжку.
Лаги - дошки або бруси, на які настилають мостини. Для влаштування підлоги знадобиться якісна деревина високої міцності. Перевага породи: дуб, береза, модрина, сосна, бук.


Який пиломатеріал потрібно для влаштування підлоги на лагах?
Перш за все, потрібно вирішити, чи буде використовуватися в якості лаг брус або дошки. У першому випадку оптимальним рішенням буде деревина перетином 10/10 см, у другому - 15/5 см або 20/5 см. В якості мостин використовують дошки перетином 4/15 см або 4/20 см. Вони в обов'язковому порядку повинні бути якісно обстругані і відшліфовані.


Етапи робіт по влаштуванню підлоги на лагах в квартирі
Початок робіт - демонтаж уже наявного підлогового покриття. Після того як більш непотрібний матеріал буде прибраний, приступають до огляду підстави, на яке будуть укладатися лаги. В даний час існує два способи пристрою такої підлоги: з можливістю регулювання висоти лаг і за допомогою кріплення брусів до основи. У першому випадку використовують спеціальні стійки, що дозволяють піднімати і опускати підлогу на потрібний рівень.Через свою дорожнечу і трудомісткості робіт, він нечасто використовується для монтажу підлоги в квартирі.


Наступний етап - відсипання. Очистивши бетонну стяжку від бруду і сміття, на неї насипають шар піску товщиною 4-5 см. Для вирівнювання сипучого матеріалу беруть довгу рівну рейку. Потім насипають шлак або керамзит і знову вирівнюють підставу. Після чого укладають шумоізоляційний матеріал.


Далі, приступають до укладання лаг. Вони повинні бути встановлені по напрямку найдовших стін приміщення. В умовах квартири оптимальна відстань між брусами - 50-60 см. Правильність установки перевіряють за допомогою будівельного рівня. Лаги кріплять до бетону анкерами відповідного розміру. У простір між лініями пиломатеріалу укладають утеплювач. Якщо використовується пінопласт, між ним і деревиною неминуче утворюються зазори, які потрібно заповнити монтажною піною. Для мінеральної вати цього не потрібно.


Наступний етап - настил мостин. Вони повинні бути укладені строго перпендикулярно лагам. Якщо дошки шпунтовані, процес влаштування підлоги значно спрощується: досить укласти першу мостину і приєднувати до неї наступні методом паз-шип. Якщо монтують дошки без пазів і виступів, стежать за тим, щоб між ними не залишалося щілин.Для кріплення мостин до лагам використовують цвяхи. Завершальний етап влаштування підлоги на лагах в квартирі - монтаж обробного покриття для підлоги.