Як зробити дерев'яні гудзики

Саморобні дерев'яні гудзики можуть стати оригінальною прикрасою до будь-якого предмету одягу. Володіючи мінімальними навичками деревообробки, можна зробити гудзики для вашого одягу. Їх можна пофарбувати в будь-який колір або кілька кольорів. Для роботи вам знадобиться стрижень з будь-якої породи дерева такого діаметру, якими будуть ваші гудзики.

  1. Визначте товщину майбутніх гудзиків. Зробіть позначку олівцем на стрижні відповідно до бажаної товщиною гудзики.

  2. За допомогою циркулярної пилки наріжте стрижень. При розпилюванні враховуйте товщину леза, щоб гудзики вийшли бажаної товщини. Краще не розмічати весь стрижень відразу і відпилювати по одному шматочку.

  3. Визначте центр кожного нарізаного дерев'яного кружечка, після чого відзначте дві точки на рівній відстані від центру. Тут будуть отвори майбутньої гудзики.

  4. Просвердлите тонким свердлом в зазначених точках отвори. Від товщини свердла буде залежати розмір отворів, тому виходьте з товщини ниток або пряжі, якими ви будете пришивати ґудзики.

  5. Відшліфуйте кожну гудзик з усіх боків до бажаного ступеня гладкості.Якщо ви хочете, щоб гудзик була дуже гладкою, використовуйте різну наждачний папір, починаючи з самої грубої. Шліфувати потрібно до тих пір, поки не зникнуть всі гострі краї і сліди від пилки.

  6. Пофарбуйте гудзики фарбою для дерева будь-якого кольору, використовуючи губку, щоб фарба проникла в отвори ґудзиків і фарбувати їх. Дочекайтеся, поки гудзики висохнуть, зазвичай це займає від 2 до 3 годин.

  7. Покрийте гудзики прозорим лаком для додаткового блиску, і щоб фарба з ґудзик не відбилась на одязі. Потім залиште гудзики сохнути на кілька годин.