Як зробити дерев'яні арки

арки зустрічаються досить часто, ними доповнюють архітектурний стиль будов, домагаючись гармонії. Арки надають певний шарм, їх виконують і як окремий елемент, і в складі цегляної стіни, огорожі, ними можна обрамляти декоративні квітники тощо Це декоративна прикраса служить вірою і правдою вже багатьом поколінням зодчих, воно відмінно поєднується і зі старовинними будівлями, і з сучасними будинками. Але арка буде виглядати красиво і служити довго, тільки якщо побудована за всіма правилами.
Вам знадобиться
  • ел.лобзік, дриль, стругані дошки товщиною 16-20 мм, пелюсткова насадка на дриль для шліфування крайок арки, або шліф-машинка.
Інструкція
1
Спочатку заміряємо дверний отвір (наприклад отвір Ш-100см., В- 210см., Товщина стіни 14 см). Після зробимо шаблон дуги арки. Чим більше розмір радіуса, тим нижче буде сама дуга, радіус можна визначити експериментально. Арка вийде менше отвору на 20 мм по висоті і на 30 мм по ширині (тобто висота - 208 см, ширина - 97 см). Арка складається з 3-х великих деталей: дуга арки - верхня частина і 2 вертикальних бічних бруска.
2
Дуга арки - це дві збірні деталі, з'єднані поперечними брусками між собою.Використовуючи приготований шаблон, випиляємо деталі дуги. Для початку розіб'ємо дугу на дві частини - цей відрізок 1/2 арки - робочий шаблон. Ширина деталей 40 мм. Випилюємо шість таких деталей і ще чотири в половину меншого розміру. Збираємо дугу: зістиковувати 2 деталі і на них, зміщуючи деталі наполовину, укладаємо третю заготовку, 2 короткі дуги доповнюють збірку. З'єднуємо заготовки саморізами 30 мм, промащуючи стики клеєм. Аналогічно збираємо другу дугу. Обидві отримані дуги з'єднуємо поперечними брусками (5 шт.) З перетином 40х40 мм. і довжиною 60 мм. Вся арка збирається на саморізи 70-80 мм, які з'єднують дуги з брусками.
3
Лицьова частина арки. Тонку тришарову фанеру шириною 140 мм і довжиною приблизно півтора метра прикріплюємо фінішними цвяхами, капелюшки яких необхідно втопити і ретельно зашпаклювати. Лиштва для верхньої частини арки робиться складовим (ширина його 70 мм., А товщина 12-16 мм.) По дві деталі з кожного боку і відразу приклеюється на арку, стик у верхній частині закривається декоративним елементом. Готову арку вишкуріваем.
4
Вертикальні бруски коробки виготовляються шириною 140 мм, а висота залежить від висоти отвору, краще зробити з запасом і відпиляти внизу при установці. Лиштва коробки повинен збігтися шириною і товщиною з лиштвою верхній частині арки.Всі три деталі стикуються, щоб не було зсуву. У торцях вертикальних брусків поставимо два нагеля (діаметром 10 мм), для цього у верхній частині треба приклеїти поперечний брусок (товщина 15-20 мм.), А в торцях верхньої частини зробити отвори. Місця стикувань закриваємо карнизами, які встановлюємо з трьох сторін. Карниз роблять вище стикування на 10-15 мм.