Як зробити деревообробний верстат самому

Якщо вам доводиться часто і багато працювати з деревом, деревообробний верстат є просто незамінним інструментом. За допомогою такого верстата можна стругати колоди і дерев'яні заготовки, можна виробляти поздовжні і поперечні розпили. Звичайно, можна придбати готовий верстат в спеціалізованих магазинах - вибір досить великий. Але їх висока ціна бентежить багатьох. Як же бути в подібній ситуації? Спробуйте з виготовити деревообробний верстат своїми руками.
Вам знадобиться
  • - листи дюралюмінію товщиною 8 мм;
  • - кріпильні гвинти;
  • - ригелі;
  • - куточки;
  • - швелер;
  • - електродвигун;
  • - приводні ремені.
Інструкція
1
Виготовте раму станкаДля виготовлення рами верстата візьміть дві металеві рамки і з'єднайте їх між собою. У нижній частині рамки повинні бути з'єднані опорами під двигун, а у верхній - ригелями. Рама верстата повинна спиратися на балки-лонжерони підстави. Вгорі до рами прикріпіть робочий стіл. Для того щоб мати можливість переміщати верстат, На кінцях балок основи необхідно змонтувати колеса. Поруч з колесами змонтуйте гвинтові домкрати. За допомогою цих домкратів верстат встановлюється на металеві підкладки під час запуску.
2
Встановіть електродвигун на ложемент, що забезпечує натяг приводних ременів. Закріпіть коробку з блоком конденсаторів у верхній частині рами. Закрийте стінки рами дюралюмінієвими листами. Усередині рами змонтуйте похилий лоток для збору тирси і стружки.
3
Виготовте робочий стіл деревообробного станкаРабочій стіл виготовляється з чотирьох дюралюмінієвих плит - двох великих та двох малих. Плити розташовані дзеркально. Прикріпіть плити за допомогою кріпильних гвинтів з потайною головкою. Всі отвори під гвинти повинні бути однакового розміру і розташовані дзеркально. Краї малих плит, звернені до ріжучої голівці, виготовляються зі скосом в 30 градусів. Під задні плити необхідно підкласти планки товщиною 1,5 мм.
4
Прикріпіть на барабан ріжучої головки чотири однакових ножа з чотирма ріжучими крайками кожен. Насадити на один кінець вала приводний шків клинопасової передачі. Закріпіть дискову пилу на іншому кінці вала за допомогою затяжний гайки і спеціальних шайб.
5
Змонтуйте підйомний стіл і закріпіть на ньому направляючу під кутом в 45 градусів.Підйом столика повинен здійснюватися за рахунок пересування його рамки по рамі верстата. Цей стіл буде також регулювати глибину розпилу.