Як зробити дерево з бісеру

Маленькі дерева з бісеру найчастіше роблять у формі бонсая. Це маленьке дерево в плоскому горщику або на камені, химерним чином викривлене. Робити дерева з бісеру не важко, але забирає досить багато часу.
Вам знадобиться
  • - бісер
  • - дріт 2-х видів
  • - гіпс
  • - ємність або камінь для заснування
Інструкція
1
В першу чергу потрібно буде вибрати бісер, кількістю не менше 300 гр. Колір не має великого значення. Реалістичне деревце, яке буде відтворювати куточок пейзажу, виготовляється з відтінків зеленого. Також можуть бути використані всі відтінки від білого і до темно-коричневого, якщо дерево, за задумом автора, занесено снігом і покрито льодом і інеєм, або ж листя на ньому придбали осінню забарвлення - жовту, коричневу, червону. А фантазійне рослина може мати листя і блакитного, і синього, і бузкового забарвлення, і поєднувати всі ці кольори на одній гілці. Але композиція насамперед повинна бути продуманою, так як якщо просто взяти суміш бісеру, красивий результат може і не вийти. Якщо планується використовувати декілька кольорів, вибирати потрібно ті, які виглядають гармонійно, доповнюючи один одного або ж контрастуючи.
2
Каркас дерева складається з різноманітного розміру дроту.Для стовбура використовується товста, а для гілок беруть значно тонше. Маркування в залежності від виробника буває різною, тому краще всього вибирати дріт, пробуючи скрутити її руками. Якщо це не викликає ускладнень і при цьому дріт не виглядає занадто тонкої і неміцною, вона підходить для плетіння. Спеціальна дріт для бісероплетіння є у різних виробників, але вся вона трохи відрізняється за якістю, тому краще спробувати кілька найменувань, зупинившись в результаті на найзручнішому. Дріт для листя і стовбура також можна дістати зі старих проводів, знявши з них ізоляцію спеціальними кусачками.
3
Починають плести дерево з його листя, які складаються в гілки. Цей процес основний у виготовленні бісерного бонсая і найтриваліший. До того ж в перший раз складно буває адекватно оцінити кількість бісеру і розміри дерева. Побачивши, скільки вийшло в підсумку гілок, простіше буде планувати розміри і довжину ствола. Технік для виготовлення бісерних листя безліч, але для бісерних дерев переважно використовують петельную. Ця техніка полягає в нанизуванні на відрізок дроту заздалегідь певної кількості бісеринок (зазвичай не більше 10-15,але в залежності від розміру бісеру кількість може бути менше або більше). Після цього вільні кінці дроту зводяться разом і скручуються. З декількох таких листів, приблизно 20-30, скручується гілка. Листя можуть бути розташовані всі разом, утворюючи кулю, або чергуватися в залежності від задуму.
4
Утворені гілки розташовують на товстій дроті-стовбурі, закріплюючи їх за допомогою дроту, ниток або флористичної стрічки. Стовбур згинають так, щоб він нагадував дерево, і закріплюють на підставці. Можна приклеїти ствол до стійкого великого каменя, імітуючи додатково оголилися коріння, якими дерево за камінь тримається. Можна поставити ствол в плоску керамічну або навіть пластикові пляшки, а потім залити гіпсом або цементом. Для того щоб надати дроті схожість зі стовбуром дерева, є кілька способів. Найпростіший - використання декількох шарів флористичної стрічки потрібного кольору. Але використовується вона в основному для виготовлення квітів, і тому не дуже добре імітує фактуру кори. Іноді ствол обмотують бинтами і просочують гіпсом. На напівзавмерлу матеріалі імітують кору і потім фарбують у відповідний колір. Підійде для цього і будь-яка міцна самозастивающая маса.