Як зробити дерево з бісеру

Такий матеріал для рукоділля як бісер дуже популярний, з нього можна вишивати, можна плести прикраси, а також можна зробити дерево з бісеру самостійно - бонсай.


Для того що б зробити дерево з бісеру, вам знадобляться:  • намистини або бісер різного кольору і розміру;
  • дріт близько 0,3 мм
  • для обмотки нитки або флористична стрічка;
  • стрижень для стовбура дерева;
  • корзинка або горщик для закріплення бонсай;
  • алебастр або гіпс;
  • клей безбарвний «Момент» і т.п.
  • кольорові скельця, пісок, декоративні камінчики, різні черепашки і т.п. для прикраси «грунту»;


Дерево з бісеру збирається з гілочок, тому для початку нам необхідно зробити гілки. Наріжемо дріт на кілька шматків довжиною від 25 см до 45 см - довжина залежить від того, наскільки великі гілки ви хочете зробити. Бісер для гілок може бути самих різних кольорів. Наприклад, для квітучої сакури можна взяти бісер з білого і рожевого кольорів. Якщо ви хочете зробити зелене дерево, візьміть бісер з відтінків зеленого, тоді ваш бонсай буде переливатися. З помаранчевого і червоного бісеру вийде осіннє деревце. З намистин можна виготовити плоди. Оригінальності додадуть декоративні камінчики або пайетки.
Гілки для дерева з бісеру можна зробити 2-ма способами. Якщо ви хочете, щоб на кінці дроту були густі листя з бісеру, тоді наберіть 8-9 намистин на дріт, посуньте їх до середини і скрутіть, щоб вийшла петелька. Потім на кожен кінець дроту набираєте така ж кількість бісеру і скручуються 2 петельки на одному кінці і 3 петельки на іншому да так, щоб вони були максимально близькі один до одного. Кінці дроту необхідно скрутити на 5 оборотів. Одна гілочка готова. Від кількості петельок залежить густота листя дерева.

Другий спосіб полягає у виготовленні гілок з окремими листами. На одну петельку необхідно 5 намистин, далі скручуємо не в середині дроту, а відступаємо 6-7 см від кінця. Наступна петелька скручується через один см і так до кінця гілки, але не забуваємо про все той же відступ в 6-7 см. Врахуйте те, що кількість петель має бути непарною. Потім необхідно зігнути дріт на центральній петлі, а її кінці скрутити між собою. У підсумку ви отримаєте гілку з листям по обидва боки.
Щоб ваше дерево з бісеру було пишним, необхідно зробити побільше таких гілочок. Кількість гілочок може досягати сотні.Коли гілки будуть готові, їх необхідно сплести між собою в пучки. Якщо ви виготовили гілки другим способом, то можна зібрати пучок з 11-12 гілочок. При використанні першого методу краще маленькі пучки зробити з 2-5 гілок, потім сплести по 2-4 пучка, а потім виготовити гілки більшого розміру.
Гілки з бісеру приєднуються до стовбура бонсай. Як стержня можна використовувати олівець. Для маскування приєднання гілок дерево необхідно обмотати флористичної стрічкою або нитками. Якщо ви хочете зробити березу, можна в якості обмотки взяти звичайний лейкопластир і промальовувати на ньому смужки чорним маркером.
Бонсай зміцнюють в ємності з алебастром, гіпсом або пластиліном. Зверху можна замаскувати «грунт» декоративним камінням, піском або скельцями. Плоди дерев можна прикріпити і під деревом, що буде імітувати свого роду паданци. Великі елементи бонсай можна прикріпити на прозорий клей, так вони будуть триматися надійніше. Дерево з бісеру готово!