Як зробити декупаж шкатулки?

Декупаж - проста і одночасно ефектна техніка декору в стилі "хенд-мейд", заснована на аплікації. Завдяки тому, що тонкі шари паперу акуратно приклеюються на поверхню і покриваються декількома шарами лаку, техніка декупажу відмінно імітує розпис. Гідність декупажу полягає в тому, що це мистецтво може освоїти будь-яка людина без будь-якої художньої підготовки і без будь-яких особливих витрат. Трохи акуратності і терпіння, і ваші вироби будуть виглядати так, немов вони куплені в сувенірному магазині.
Вам знадобиться
  • Клей ПВА, набір кистей, декупажних карта або тонка серветка, поліетиленовий файл або прозора обкладинка для зошита, акрилові фарби, акриловий лак, шкатулка.
Інструкція
1
Кладемо декупажних карту або звичайну серветку малюнком вниз на розгладженими поліетиленовий файл, змочуємо 50% розчином клею ПВА. Потім розгладжуємо все це великий м'якою щіткою, щоб випустити бульбашки повітря. Це потрібно для того, щоб приклеїти серветку на виріб акуратно і рівномірно. Файл виступає в ролі обгортки, яку ми потім акуратно знімемо.
2
Готуємо поверхню.Дерев'яну скриньку можна попередньо відшліфувати м'якої наждачним папером, якщо це необхідно. Ефектно виглядатиме фон, підготовлений спеціально під картинку. Для фону найкраще використовувати акрилові фарби, які можна купити в будь-якому художньому магазині.
3
Докладаємо малюнок разом з файлом на поверхню скриньки і розгладжує великий м'якою щіткою. Малюнок повинен рівномірно розподілитися на поверхні шкатулки. Слідкуйте за тим, щоб між поверхнею і малюнком не було складок і бульбашок.
4
Акуратно зніміть обгортку. Знімати файл потрібно повільно, поправляючи картинку в потрібних місцях. Після того, як ви впораєтеся з цим завданням, залиште виріб сушитися на деякий час. Для надійності можна закріпити картинку, промазав її ще раз клеєм.
5
Внесіть необхідні зміни за бажанням. Можливо, ви захочете зробити плавний перехід між картинкою і фоном. Використовуйте для цього ті ж акрилові фарби, які використовували для створення фону.
6
Тепер ваша робота майже готова: залишилося тільки покрити її лаком. Наносите кожен шар акуратно, попередньо висушивши попередній.Кожен шар необхідно сушити протягом декількох годин, але можна використовувати для цієї мети фен. Готову роботу бажано залишити сушитися на ніч.