Як зробити декупаж міжкімнатних дверей

Міжкімнатні двері завжди відчувають на собі посилене навантаження тому, що несуть невпинну вірну службу людині. Тому на них і залишаються сліди часу - плями, подряпини, і їх доводиться часто фарбувати. Документи, що втратили свіжість двері можна не тільки відновити, але і зробити прикрасою, застосувавши цікаву техніку - декупаж.

техніка декупаж


Декупаж - це техніка аплікації з вирізаних або відірваних від серветок малюнків. Приклеюються аплікації на будь-які предмети інтер'єру: меблі, посуд, текстиль або іншу поверхню. В результаті без особливих зусиль можна імітувати дорогу інкрустацію на дереві або вітраж на склі. Міжкімнатні двері бувають суцільні і засклені. Прикрашаючи двері, не обов'язково знімати двері з петель. Ще однією перевагою цього творчого заняття є те, що воно має невеликі тимчасові і трудові витрати. А результат перевершує всі очікування.

етап підготовки


Для початку треба продумати дизайн двері, щоб він гармонійно вписувався в загальний інтер'єр приміщення. Сюди входить колір двері і обраний малюнок на серветках. Не менш важливо запланувати, яким чином буде розташовуватися малюнок.Він може прикрашати середину двері, його краю або заповнити тільки квадратні отвори. В окремих випадках красиво виглядатимуть оформлені одвірки. Тому треба намалювати малюнок, який дасть уявлення про кінцевий результат. Потім порадитися з домашніми, внести корективи, а вже тоді приступати до роботи.

Зазвичай весь дизайн залежить від обраних серветок. Їх необхідно придбати заздалегідь. Бувають вони тришарові розміром 30х30 см. Можна придбати спеціальні декупажние карти. Їх тримають 10 хвилин в прохолодній воді і наклеюють. Для приклеювання серветок знадобиться клей ПВА і плоска пензлик. Замість пензля ще використовують невеликий шматок параллоновой губки. Для закріплення малюнка потрібно акриловий лак і широка малярська кисть.

Перед роботою двері необхідно ретельно вимити і очистити від облупленою фарби. При необхідності заґрунтувати парафінової свічкою і пофарбувати в той тон, який підходить до серветкам і до навколишнього оточення. Тобто фон повинен підкреслювати відтінки малюнка і контрастувати з ним. Наприклад, до бежевому кольором двері підійдуть теплі коричневі і червоні відтінки.До білого кольору підійдуть практично всі кольори малюнків. Важливо, щоб перед декупажем поверхню дверей була суха.

Робота в стилі декупаж


Деякі майстри вирізають малюнок по контуру манікюрними ножицями. Але найкраще буде прилягати малюнок, якщо його акуратно вирвати пальчиками. Тоді край буде неоднорідним, і це дасть можливість прилягати малюнку до дверей більш щільно, без заломів і виступів. Далі малюнок треба звільнити від зайвих двох шарів, залишивши тільки сам візерунок. Потім клей ПВА треба в блюдечку розбавити водою 1х1.

Потім по задуманому ескізу треба прикладати малюнок до дверей і, вмочивши кисть або губку в клейову суміш, зверху повністю його обмазати. При цьому треба стежити за тим, щоб під серветкою не скупчувалися бульбашки. Для цього треба взяти суху ганчірку і м'яко промакать візерунок, проводячи нею від центру малюнка до його краях, щоб все повітря вийшов. Серветка дуже тонка і тендітна, тому всю цю роботу треба проводити дуже ретельно.

Коли малюнок повністю висохне, результат праці потрібно закріпити акриловим лаком. З цією метою досить покрити самі малюнки. Але можна і всю двері.Двері буде блищати, а малюнок буде надійно захищений. Дуже красиво виглядає декупаж на склі дверей: через малюнок проступає денне світло, і вітраж виходить не гірше, ніж справжній.