Як зробити декупаж банок

Оригінально оформлені банки для сипучих продуктів і ємності для спецій додають кухні особливий затишний колорит. Зробити такі вироби нескладно, але потрібно знати послідовність робіт і список необхідних матеріалів.
Власноруч виготовлений виріб може послужити не тільки прикрасою інтер'єру, але і відмінним подарунком. В якості основи для декупажу вибирають будь-яку банку: скляну, металеву, пластикову. Щоб зробити ємність для зберігання сипучих продуктів, знадобиться банку з кришкою (наприклад, з-під кави), клей ПВА, акрилові фарби (можна використовувати гуаш), набір пензликів, ацетон, поролонова губка, паперові серветки (бажано з тришаровим малюнком), ножиці , лак (краще, якщо він буде у вигляді спрею).

Банку потрібно ретельно промити, зняти етикетку і насухо витерти. Зовнішню сторону ємності потрібно знежирити. Для цього використовують ацетон і ватний диск. Після чого готують склад, який послужить фоном: в невелику керамічну чашку наливають клей ПВА і додають в нього акрилову фарбу або гуаш. Колір можна вибрати будь-який, який подобається.
Якщо для декупажу банки обрані серветки з малюнком, колір фону повинен бути таким, щоб візерунок виділявся, але не контрастував з основним кольором.Підійдуть такі поєднання, як коричневий-білий, бордовий-помаранчевий, сірий-кавовий.


За допомогою пензлика банку і кришку покривають приготованим складом. Можна почекати, коли основа висохне, але можна включити фен і прискорити цей процес. Щоб основа декупажу була міцнішою, наносять другий шар клею, розведеного з фарбою. І знову висушують банку.

За допомогою ножиць вирізують з серветки сподобалися на ній візерунки. Це потрібно зробити відразу з трьома шарами паперу, інакше кромка вирізаних мотивів буде пухкою і нерівною. Коли візерунок буде готовий, два нижніх шару серветки прибирають, залишаючи тільки кольоровий верхній. Елементи декупажу готові, залишилося вирішити, який з них куди приклеїти. Можна деякий час поекспериментувати, вибираючи найкращий варіант поєднання паперових мотивів.
За допомогою вирізаних з серветки візерунків потрібно прикрасити і кришку банки. Це додасть виробу закінчений вигляд.


Паперові деталі приклеюють до основи за допомогою клею ПВА. Важливо стежити за тим, щоб під час роботи на серветках не утворювалися складки. Цього домогтися досить складно, але потрібно постаратися. Якщо залишаться невеликі складочки, відривати візерунок і переклеювати його не варто: укривной склад зробить ці недоліки малопомітними.

Найкраще приклеювати папір так: намазати клеєм основу, укласти на банку малюнок, змочити пензлик в клеї ПВА, розгладити нею серветку. Головне в цьому процесі - не перестаратися, так як тонкий папір може порватися від надто старанного розгладження пензликом.

Оскільки ємність призначена для зберігання сипучих продуктів, її потрібно «підписати». Це можна зробити за допомогою оригінальної рамочки і папірці з написом. Рамочку можна зробити з будь-яких матеріалів: складених в декілька шарів смужок паперової серветки, тонких гілочок, обрізків пластика. Рамку розташовують в тому місці банки, яке вважають для цієї деталі найбільш вдалим.

Послідовність робіт наступна: вирізають з альбомного листа невеликий прямокутник, підписують його, приклеюють в обраному місці ємності. Потім окантовують його приготованими для рамочки деталями. Завершальний етап - нанесення покривного шару: лаку. Його або розпилюють з балончика або використовують пензлик і забарвлюють банку, не забуваючи про кришці.