Рада 1: Як зробити декоративне панно з підсвічуванням на Arduino

Пропонується варіант виготовлення декоративного панно зі світлодіодним підсвічуванням, яка буде управлятися за допомогою Arduino. На даному панно буде зображено сузір'я Великої Ведмедиці і навколишні його сузір'я. Роль зірок виконуватимуть світлодіоди. Щоб надати картині більше таємничості і шарму, зірки в довільному порядку будуть мерехтіти.
Вам знадобиться
  • - Arduino;
  • - комп'ютер;
  • - світлодіоди;
  • - резистори номіналом 190..240 Ом за кількістю світлодіодів;
  • - з'єднувальні дроти;
  • - фанера;
  • - вижигатель;
  • - паяльник.
Інструкція
1
Насамперед потрібно підготувати фанеру потрібного формату і ретельно обробити її наждачним папером.
Після цього нанести простим олівцем на фанеру зображення, яке ви хочете бачити на своєму панно. Можна скористатися копіювальним папером, можна розділити поверхню на клітини і намалювати зображення від руки по клітинам. Або, якщо ви добре вмієте малювати, намалюйте від руки.
Далі випалюємо потрібну картину вижігателем. Думаю, це не вимагає пояснень.
2
Тепер потрібно визначити, в яких місцях у вас будуть знаходитися світлодіоди, і просвердлити в цих місцях отвори під діаметр світлодіодів.Наприклад, в даному панно світлодіоди будуть в місцях найяскравіших зірок на картині.
На зворотному боці панно визначте місце, де буде знаходитися плата Arduino Nano або Mini, і вирізати під неї поглиблення.
Також до плати Ардуіно потрібно буде підвести дроти від світлодіодів. Їх також бажано заховати в поглиблення. Відповідно, потрібно розкреслити і вирізати доріжки-поглиблення для проводів.
3
Укладаємо в вирізані жолобки дроти. Кріпити їх можна за допомогою металевих скоб. Кінці проводів залишаємо вільними.
4
Підключимо світлодіоди. Не забудемо, що кожен світлодіод повинен мати струмообмежуючі резистор номіналом від 180 до 240 Ом. Тому спочатку припаяти до однієї з ніжок кожного світлодіода резистор.
Потім вставимо світлодіоди в просвердлені отвори. Розташуємо обидві ніжки і резистор уздовж вирізаних заглиблень.
Висновки світлодіодів будуть закріплені в жолобках і будуть тісно стикатися один з одним. Тому їх обов'язково потрібно ізолювати один від одного діелектриком. Бажано мати шматочки термоусадочної трубки і надіти їх на кінці проводів, перш ніж припаювати до висновків світлодіодів.Якщо трубки немає, то підійдуть шматочки кембрика або іншого ізолятора.
Після цього припаяти ніжки світлодіодів до проводів і також зафіксуємо їх металевими скобами.
5
Встановимо плату Arduino на своє місце в підготовлене поглиблення.
Припаяти дроти від світлодіодів. Зручно припаювати позитивні висновки (аноди) світлодіодів цифрових або аналогових висновків Ардуіно, а землю вивести окремо на якусь шину і припаювати всі дроти, що йдуть від катодів світлодіодів до цієї шини.
6
Тепер, коли вся електронна частина зібрана, прикрасимо панно красивою рамкою від картини або фотографії. Можна закріпити рамку бляшаними куточками.
7
Залишилося написати скетч і завантажити його в Arduino. Варіант скетчу наведено на зображенні.
Світлодіоди, підключені до цифрових висновків без функції ШІМ (широтно-імпульсну модуляцію ми розглядали в одній з минулих статей), будуть горіти з постійною яскравістю. А інші, підключені до висновків з ШІМ, будуть періодично міняти свою яскравість. Причому час затримки і номер виводу буде задаватися випадково в заданому обмеженому діапазоні. Це буде імітувати мерехтіння зірок.
8
Завантажуємо скетч в пам'ять Ардуіно. Панно готово!
З зарядного пристрою для телефону по кабелю mini-USB подаємо харчування на Arduino ... і милуємося результатом своєї праці!