Як зробити декоративний паркан

декоративний паркан не захистить вашу ділянку від непрошених гостей, але додасть йому колорит і самобутність. Таку загородку можна поставити і всередині вашої території, відокремивши грядки від доріжок, а «зелену їдальню» від робочої зони. Ніяких матеріальних витрат паркан-тин не зажадає, та й робота принесе вам тільки задоволення.
Вам знадобиться
  • - кілочки;
  • - лоза.
Інструкція
1
Матеріал для тину заготовлюйте восени. Вибирайте однорічні та рівні пагони, зрізайте їх гострим ножем по косій. Традиційно використовують вербу і чагарники, які ростуть біля води і в низині. Також плетуть і з гілок молодий осики і пагонів інших дерев, які виростають на вирубках.
2
Прути повинні бути еластичними. Тин в'яжіть відразу, поки гілки не втратили своїх якостей, сухими вони будуть ламатися. Якщо ж ви не маєте наміру робити забір відразу, підготуйте матеріал і зв'яжіть невеликими пучками. Просушіть і покладіть на зберігання.
3
Коли прийде час робити тин, распарьте лозу, щоб відновити її гнучкість.
4
Намітьте ділянку, який хочете обнести декоративним парканом. Вройте стовпчики бажаної висоти. Необов'язково вирівнювати їх до сантиметра.Самобутнього виглядає тин, в якому присутня якась недбалість. Нехай стовпчики залишаться трохи грубо обробленими, з вигинами і помітними потовщеннями.
5
Кілочки діаметром 5-6 см вбивайте через 30-50 см на глибину в півметра. Смолистий матеріал простоїть довше, обробіть його антисептиком або обвуглилися вбивається край на багатті.
6
Лозу укладайте вісімкою. Якщо прут закінчився у вас на четвертому кілочку, новий кладіть, починаючи з третього. Продовжуйте напрямок попередньої лози, подовжуючи її. Коли пройдете кілька рядів, укладені прути ущільните, злегка простукуючи верхні дерев'яним молотком або битою.
7
Тонкі хвостики можна зміцнювати непомітно дротом. У вас вийде горизонтальний тин.
8
Роблячи вертикальний паркан-тин, кілки вбивайте рідше. Але в цьому випадку вам знадобляться горизонтальні опори, товсті прути, які закріплюються через кожні 20-30 см. В землю застроміть лозу товщим кінцем і переплітає її через прути-опори.
9
Поруч вставляйте наступну. В кінці лозу оповте навколо верхньої опори або сплетіть з сусідніми. Якщо гілочки потраплять в родючий грунт, ваш тин перетвориться в живопліт.
10
Прикрасьте тин, повісивши на кілька кілочків глиняні глечики та глечики.Посадіть поруч в'юнкі рослини, щоб вони обплели ваш паркан.