Як зробити декоративний ставок своїми руками

Чого зазвичай не вистачає на задньому дворі приватного будиночка? Звичайно, невеликого декоративного ставка.

Однак, якщо ви вирішите найняти майстра, такий ставок швидше за все обійдеться в досить пристойну суму. Та й чи варто витрачати великі кошти, якщо зробити декоративний ставок можна своїми руками?Для початку визначимося з розмірами, формою і глибиною ставка. Тут все залежить від вашої фантазії, ставок може приймати будь-які форми. Тільки врахуйте, що ставок з глибиною менш 1.3 метрів під час сильних морозів промерзне до дна, знищивши всіх, хто живе в ньому істот (наприклад, рибок, якщо ви вирішите поселити їх у вашому ставку).

Щоб вода не йшла в грунт, на дні зазвичай прокладають спеціальну плівку. Однак, вартість такої плівки дуже висока: один квадратний метр може коштувати від 800 до 3000 рублів. В якості альтернативи можна використовувати банерну плівку - її вартість становить всього 30 - 45 рублів за квадратний метр.

Приступаємо до риття. Віддалений грунт вивозити не обов'язково, його можна використовувати для квітника. Виривши яму потрібної форми і розміру, беремо банерну плівку і встеляли її так, щоб з кожного боку був запас плівки не менше 10 сантиметрів.

Для зміцнення плівки слід використовувати великий камінь (природний, річковий).Поверх каменів рекомендується укласти шар річкового піску, це додасть ставку красу і схожість з природним водоймищем. Обов'язково обкласти камінням ту частину плівки, яка виступає за межі ставка, щоб вона не з'їхала.

Тепер потрібно наповнити ставок водою. Сама по собі чиста водопровідна вода буде цвісти і зеленіти, це абсолютно нормальний процес адаптації води. Але щоб прискорити процес заселення води корисними організмами, настійно рекомендується додати в заповнений ставок літрів 100 води, взятої з природного чистого водоймища. У цьому випадку ваш ставок відразу стане "живим".

Тепер залишилося облаштувати зовнішній вигляд ставка. Навколо нього можна посадити осоку, травичку і лугові квіти. Особливим шиком стане наявність біля ставка молодий верби - класичного дерева, яке підкреслить індивідуальність вашого творіння.

У сам ставок можна посадити рослини кубушки, трохи ряски, а на камені - яванський мох. Що стосується живності, то карасики або окунькі будуть відмінним вибором, оскільки ці рибки не вимогливі у догляді і самі знайдуть собі прожиток в ставку. А якщо ви - справжній романтик, то посадіть в ставок парочку жаб.

Якщо ставок вузький (1 метр), але довгий (метра 3), то можна доповнити його, спорудивши дерев'яний місток. Також не забудьте додати штучних зайців, качок та інших тварин, фігурки яких можна знайти в будь-якому магазині для дачі.

Готово. Тепер можна показати свій ставок родичам і друзям, з гордістю розповідаючи про те, як ви зробили декоративний ставок своїми руками.