Як зробити декоративний ставок на дачі своїми руками

Як же чудово мати дачу. Свіже повітря, тиша, квіти. А що ви думаєте з приводу того, щоб зробити на ділянці декоративний ставок. Для його створення часто наймають професіоналів, але можна зробити його і своїми руками.
Інструкція
1
Чи не з будь-якої ями можна зробити ставок. Для початку необхідно правильно провести розрахунки. По-перше, вирішите, якої форми буде водойма, і де він буде розташовуватися. Бажано знайти для нього місце поряд з будинком, яке добре освітлюється, але прямі сонячні промені не будуть на нього падати, також не можна його розміщувати в безпосередній близькості з насадженнями. Визначтеся з глибиною майбутнього ставка, вона безпосередньо залежить від того, як ви хочете його використовувати. Якщо це просто елемент ландшафтного дизайну, досить викопати 0,7 м, якщо ви хочете завести риб або птахів, глибина повинна бути два метри.
2
Тепер вирішите, з якого матеріалу буде ваш водойму. Найчастіше використовують спеціальні пластикові ємності або плівку. Мінус першого варіанту в тому, що ємності мають невеликий обсяг і можуть тріснути взимку. Але перевага цього способу в простоті установки. Вирийте котлован потрібної форми, утрамбувати стіни і дно, приберіть каміння і коріння рослин, встановіть ємність.Щілина між грунтом і резервуаром засипте піском, постійно поливаючи його. Налийте воду.
3
Під водойму на плівці виройте яму потрібної форми, утрамбувати дно і стінки. Для водойми неправильної форми покладіть на землю мотузку в потрібній конфігурації, для квадратного або прямокутного - вбийте кілочки на бажаному відстані. Засипте дренаж, можна використовувати пісок або щебінь. Потім викладіть стіни повстю внахлест, він захистить плівку від різних пошкоджень. Розстеляють плівку, вона повинна виступати за краї приблизно на півметра, закріпіть їх камінням. Розгладьте і вирівняйте її. Для того щоб краї щільно зафіксувати, по периметру ставка викопайте канавку приблизно 15 см глибиною, згорніть плівку рулоном укладіть в канаву і засипте землею і камінням. Залийте воду, по краях можна посадити красиві рослини.