Як зробити декоративний камін з старої шафи своїми руками

Декоративний камін зі старих меблів, створений своїми руками - це відмінний спосіб урізноманітнити інтер'єр в будинку. Крім того, це допоможе раціонально використовувати стару непотрібні меблі.

Матеріали і інструменти

Створити декоративний камін своїми руками не дуже складно, але все одно необхідно мати хоча б невеликий досвід роботи з столярними інструментами. Якщо ви все ж зважилися урізноманітнити свій інтер'єр, то, перш, ніж приступати до роботи, доведеться запастися інструментами і матеріалами. Для створення каміна вам будуть потрібні:

 • стару шафу;
 • шліфувальна машинка або наждачний папір;
 • електролобзик або ножівка;
 • шуруповерт або ручна дриль і набір викруток;
 • лист фанери;
 • фарба;
 • шпаклівка;
 • саморізи;
 • декоративні елементи;
 • клей.

Порядок виконання робіт

Перш за все необхідно намалювати ескіз вашого майбутнього каміна і зробити його креслення. Зовсім не обов'язково дотримуватися всі креслярські правила, намалювати можна і від руки. Найголовніше, щоб на кресленні були вказані всі розміри, а самі ви розуміли, що в результаті хочете отримати.

Коли ескіз готовий, можна приступати до демонтажу старої шафи.Залежно від розмірів майбутнього виробу і самого шафи, старі меблі можна або розібрати на окремі дошки, з яких згодом буде збиратися камін, або просто зняти дверцята, залишивши корпус шафи цілим. В останньому випадку робота набагато спроститься, так як вам не доведеться виготовляти каркас каміна.

Елементи для майбутнього каміна слід розпиляти відповідно до креслення. Тут найголовніше точно розмітити всі елементи. Поняття «на око» в даному випадку не спрацює, тому що в процесі збору, якщо частини розпиляні неправильно, вони не зберуться в єдине ціле і їх доведеться випилювати заново. До речі, якщо камін збирається з старої шафи, то доведеться докуповувати лист ДСП або пожертвувати ще одним предметом старих меблів.

Після того, як всі елементи напилена, можна приступати до збірки конструкції. Як було сказано вище, є два варіанти - зібрати корпус самостійно або використовувати корпус від старої шафи.

збірка каміна

Розглянемо обидва варіанти. У першому випадку необхідно напіліть бруски для кріплення задньої стінки і бічних ребер. При кріпленні задньої стінки до брусків з її боків необхідно залишити зазор, щоб бічні стінки камін прикріпити встик. Стінки прикручуються до брусками за допомогою саморізів.До речі, щоб капелюшки саморезов не випирає, слід в дошках зробити шуруповертом або дрилем під них гнізда. Згодом, при декоративній обробці, ці місця зашпаклюются і кріплень не буде видно.

Коли корпус готовий, можна приступати до обробки лицьової сторони конструкції. Лицьова сторона буде складатися з п'яти частин:

 • передньої верхньої балки;
 • двох бічних панелей;
 • нижньої балки;
 • топки.

Перш за все необхідно оформити топку. Для цього на задню стінку кріпляться чотири бруска, випиляних за розміром майбутнього отвору. Внутрішні стінки топкового отвору кріпляться до цих брусків на саморізи. Потім до корпусу каміна кріпляться інші частини лицьового боку. Після того, як лицьова частина конструкції зібрана, можна встановити на місце кришку корпусу. Щоб ваш камін виглядав зовсім, як справжній, кришку можна зробити сантиметрів на 5-10 довшою і ширшою, ніж корпус. А можна витратитися і придбати в будівельному магазині справжню камінну полицю.

Якщо ви збираєте камін на основі корпусу від старої шафи, то необхідно буде оформити лише лицьову частину. Лицьова частина оформляється так само, як і в першому варіанті.Незважаючи на те, що корпус старої шафи вже має верхню частину, можна так само прикріпити наверх дошку трохи більших розмірів або готову камінну полицю.

обробка каміну

Основа каміна зібрана, але поки це тільки дерев'яна конструкція. А справжнім витвором мистецтва і прикрасою інтер'єру її зробить саме декоративне оздоблення. Обробка каміну включає в себе такі етапи, як:

 • підготовка до обробки;
 • фарбування;
 • декоративне оформлення.

Перш, ніж приступати до декоративних робіт, необхідно підготувати ваше виріб. Якщо конструкція збиралася з полірованих деталей, їх необхідно обробити шліфувальною машинкою. В іншому випадку шпаклівка і фарба будуть погано лягати. Шпаклівки необхідно дати просохнути 2-3 години, в залежності від марки використовуваного матеріалу, а потім обробити виріб за допомогою шліфувальної машинки або наждачного паперу. Після цього починається найцікавіша частина робіт - декоративне оздоблення.

Вибирати декоративне оздоблення необхідно відповідно до вашими смаковими уподобаннями. Крім того, камін повинен відповідати стилю інтер'єру. Існує маса способів оформити декоративний камін:

 • обклеювання плівкою, що самоклеїться з малюнком «під камінь» або «під цеглу»;
 • обклеювання спеціальними панелями у вигляді каменю;
 • обробка декоративним цеглою;
 • фарбування та оздоблення декоративними елементами.

Найбільш простий і економічний спосіб оформлення каміна - це обклеювання плівкою, що самоклеїться. До речі, можна використовувати і шпалери і відповідним малюнком. Така обробка обійдеться недорого, але результат буде вражаючим.

У будівельних магазинах зараз величезний вибір панелей, як пластикових, так і на основі ДВП, з будь-якою фактурою. Ви можете додати каміну вид цегельного, кам'яного або навіть дерев'яного. Колірна гамма панелей представлена ​​у величезному асортименті, так що вибрати саме те, що вам сподобається, труднощів не складе.

Також у продажу є штучний (декоративний) камінь або цегла. Роботи з таким матеріалом зажадають фінансових, часових і трудовитрат, але результат того вартий.

Свобода для творчості

Найцікавіший спосіб - це фарбування та оздоблення декоративними елементами. Колір фарби вибирається залежно від вашого інтер'єру і смакових уподобань.Використовувати краще фарбу на водній основі, акрилову або водоемульсійну, так як вона не має запаху і швидко сохне. Крім того, варто така фарба куди дешевше, ніж емаль або масляна, а працювати з нею набагато простіше. До речі, з такою фарбою роботи можна проводити і в холодну пору року, коли виріб можна залишити сохнути будинку. Фарбою виріб необхідно покривати в два-три шари, щоб повністю фарбувати все елементи. При бажанні, можна поекспериментувати з колірною гамою, роблячи плавні переходи від темних відтінків до світлих.

Так як всі частини каміна дерев'яні, то після фарбування його необхідно відшліфувати. Справа в тому, що при використанні фарби на водній основі деревина стає шорсткою, що може поміщати подальшого декорування вироби.

В якості декоративної обробки можна застосувати все, що завгодно: гіпсову ліпнину, пінопластові декоративні елементи, штучний камінь. А якщо ви захоплюєтеся творчістю, то можете за допомогою спеціальних трафаретів і шпаклівки створити рельєф власноруч.

Найбільш бюджетний варіант - це використання пінопластових декоративних елементів.Однак, застосовувати їх потрібно з крайньою обережністю, так як під впливом хімічних речовин, що містяться в лакофарбових речовинах і клеї, пінопласт може просто розчинитися.

Штучним каменем зовсім не обов'язково декорувати все видимі частини вашого вироби. Можна викласти їм лише невелику частину каміна, надавши йому оригінальність. Штучний камінь відмінно поєднується і з іншими видами декору.

Гіпсова ліпнина продається в будівельних магазинах. Коштує вона досить дорого, але результат того вартий. Ці декоративні елементи не розчиняться під впливом хімії. Недолік їх в тому, що вони досить важкі, а тому клей слід вибирати дуже якісний і швидковисихаючий.

Оздоблення топки

Головна частина будь-якого каміна - це топка. Саму топку можна оформити в будь-якому стилі. Якщо вам важливо, щоб камін виглядав, як справжній, то складіть всередині декоративні поліна. Зробити їх також можна самостійно або придбати в магазині. А можна викласти низ топки піском, черепашками, камінчиками або навіть покласти дзеркало.

Так як в даному випадку камін - лише предмет інтер'єру, то ні про яке справжньому вогні в топці і мови бути не може.Для того, щоб камін все-таки радував погляд палаючої топкою, можна використовувати світлодіодну стрічку. Колір стрічки може бути будь-яким, але краще віддати перевагу червоному, помаранчевому або жовтому - під колір палаючого вогню. Світлодіодну стрічку розташовують периметру топки. Перед тим, як кріпити стрічку, її необхідно зібрати в ланцюг.

Ну і, зрозуміло, який же камін без камінної решітки? Грати можна придбати в магазині, але набагато цікавіше зробити її своїми руками. Для того, щоб зробити камінну решітку, вам будуть потрібні:

 • мідна, сталева або алюмінієва дріт діаметром 3-5 мм;
 • тонка мідний дріт діаметром 0,4-0,5 мм;
 • паяльник;
 • плоскогубці;
 • круглогубці;
 • акрилова фарба
 • олівець;
 • папір.

Для початку необхідно намалювати ескіз майбутньої камінної решітки. Ескізи можна знайти в інтернеті, а можна дати волю своїй уяві. Якщо камінна решітка буде симетричною, то досить намалювати лише її половину.

Наступний етап найцікавіший. З товстого дроту потрібно по малюнку викласти всі деталі майбутньої решітки. Найпростіше працювати з алюмінієвим дротом, так як вона м'яка і пластична. Недоліком її є ламкість.Найбільш складно виготовляти деталі з сталевого дроту, так як вона має велику твердість. Найоптимальніший метал для створення камінної решітки - мідь.

Коли всі основні деталі викладені згідно ескізу, необхідно їх скріпити. Кріпити їх можна за допомогою паяльника, а можна з'єднати тонкої мідним дротом. Останній варіант виглядає оригінально і цікаво. Якщо використовувався паяльник, то місця спайки необхідно зачистити і відполірувати. Готову камінну решітку можна пофарбувати в потрібний колір і встановити в топку.