Як зробити декоративні грати на радіатори опалення

Старі батарей, як і нові радіатори, нерідко сильно псують зовнішній вигляд інтер'єру, тому необхідно подбати про такий елемент, як декоративні екрани. При бажанні можна зробити самостійно красиві грати, які приховають непривабливі складові опалювальної системи.

Навіть найсучасніші радіатори опалення не завжди можуть вписатися інтер'єр. Вирішити дану проблему можна за допомогою декоративних екранів, здатних прикрити наявні батареї. Існує кілька варіантів решіток для радіаторів, які можна виготовити самостійно в домашніх умовах.

Різновиди екранів для радіаторів

Правильно виготовлена ​​решітка для радіатора - це не просто декоративний елемент. Вона дозволяє захистити радіатор від бруду та механічних пошкоджень. Крім того, подібний щит допоможе уберегти маленьке дитя від контактів з гарячою поверхнею і від застрявання частин його тіла в секціях, адже будь-яка дитина цікавий, що може бути небезпечним для нього.

Опалення в будинку має конвекційний тип дії. Батарея прогріває повітря, який піднімається вгору, підштовхуючи тим самим холодний до радіатора.Необхідно враховувати цей момент при виготовленні решіток, щоб вони не заважали правильній циркуляції повітря. Щоб зробити захисну панель можна застосовувати такі матеріали, як:

 • дерево;
 • метал;
 • ПВХ;
 • МДФ;
 • скло і т.д.

Ціна на дані матеріали різниться, що дозволяє підібрати оптимальний варіант. Крім того, щоб виготовити решітки, необхідно врахувати розташування батарей. Якщо радіатори висять на стіні, необхідно встановлювати підлоговий короб. У цьому випадку захист радіатора буде забезпечуватися з усіх боків. При плануванні таких грат потрібно зробити виміри радіатора і відстань від його верхньої частини до статі. До отримала ширині батареї потрібно додати 10 см, щоб дізнатися розмір бічної частини решітки. До висоті від підлоги до верхівки радіатора потрібно додати 5 см. Глибина решітки повинна бути на 2,5-3 см більше відстані від лицьової частини радіатора до стіни.

Кріпити такі грати потрібно до поверхні стін і підлоги. Навісний плоский екран використовується для прикриття батарей, що розташовується в порожнині ніші. В цьому випадку зверху батарею прикриває підвіконня, а з боків стіна, тому досить зробити панель, яка буде фіксуватися до стінок ніші і повністю закривати радіатор.

Виготовлення та кріплення решіток для радіаторів з дерева

Якщо приміщення оформлене в класичному стилі краще робити екрани на радіатори з дерева. Такі щити виглядають дуже багато і стильно, але самостійно виготовити подібні решітки можна тільки при наявності навичок столяра і різьбяра по дереву. Людям, які не мають подібних талантів краще зробити їх на замовлення у майстрів. Тільки найпростіші гратчасті варіанти екранів для радіаторів можна виготовити самостійно. У роботі знадобляться:

 • тонкі дерев'яні рейки;
 • бруски для рами;
 • лобзик;
 • цвяхи;
 • лак.

Спочатку необхідно ретельно відшліфувати і підігнати по товщині і ширині всі наявні рейки. Після цього потрібно зробити з них грати. Краще щоб осередки були не більше 5х5 см. Під час плетіння решітки можна задіяти тонку чорнову рамку, на яку можна нанести розмітку. Зайві частини рейок потрібно акуратно обрізати. При бажанні можна зробити решітки не тільки на передню стінку, але і на бічні. З ретельно відшліфованих брусків виготовляється каркас, окремі елементи якого необхідно закріпити цвяхами, за допомогою куточків і шурупів або спеціальним клеєм. Після цього проводиться кріплення рамки з гратами до каркасу.Готовий виріб потрібно покрити декількома шарами лаку.

Як зробити металеві екрани для радіаторів?

При бажанні можна самостійно виготовити і металеву решітку для батареї. Щоб результат роботи мав задовільний естетичний вигляд, необхідно не тільки докласти зусиль, а й витратитися на придбання якісних матеріалів. Для виготовлення сіток будуть потрібні:

 • просічно-витяжні сітки;
 • алюмінієвий куточок,
 • болгарка;
 • шурупи;
 • викрутки.

Спочатку на алюмінієвих куточках потрібно зробити розмітку і зробити їх нарізку болгаркою. Окремі елементи каркаса необхідно підпиляти і скріпити шурупами. Після цього слід вирізати щиток з просічно-витяжної сітки. Його потрібно прикріпити до каркасу. В останню чергу потрібно приробити кріпильні елементи, по засобу яких каркас буде прилаштовувати до стіни і підлоги.

Саморобні решітки для радіаторів з ПВХ

При створенні захисних екранів для батарей опалення можна використовувати ПВХ. Це доступний і дешевий матеріал, але при цьому він дуже схильний до механічного впливу. При використанні пластику дуже важливо правильно провести всі виміри,тому що занадто близьке розташування короба до джерела тепла може стати причиною деформації матеріалу. В процесі роботи знадобляться:

 • листи ПВХ;
 • різак;
 • електродриль;
 • шурупи;
 • металеві кріпильні куточки.

Спочатку потрібно вирізати з ПВХ потрібно вирізати верхню, лицьову і бічні елементи. Після цього необхідно задіяти електродриль для того різання безлічі отворів. Їх має бути якомога більше, щоб забезпечити нормальну циркуляцію повітря. Після цього складові елементи каркаса необхідно з'єднати по засобу металевих куточків і шурупів. Крім того, потрібно приробити кріплення для фіксації решітки до стіни.

Використання гіпсокартону для виготовлення решіток для радіатора

Щоб самостійно зробити декоративні екрани на батареї, можна використовувати гіпсокартон, так як цей матеріал простий в обробці. Для виготовлення короба спочатку на аркуші гіпсокартону необхідно провести розмітку. Після того як всі елементи будуть вирізані, на бічних і передньої панелі виконуються прямокутні довгі отвори по всьому їх полю. Таким чином, вийдуть акуратні решітки.

Після цього окремі елементи короба з'єднуються металевими кріпильними куточками і шурупами. В останню чергу виконується установка кріпильних елементів для фіксації короба захисного екрану над радіатором. Після цього потрібно зашпаклювати мають дефекти і ретельно відшліфувати їх. Для поліпшення декоративних якостей готового виробу необхідно провести його фарбування в потрібний колір.

Застосування МДФ для виготовлення решіток для радіатора

Для виготовлення екранів для радіаторів можна використовувати фігурні решітки з МДФ, які є у продажу в багатьох магазинах. Існує безліч варіантів малюнків з великими і маленькими отворами, тому такі панелі підходять ідеально для виготовлення решіток для радіатора. МДФ панель потрібно вставити в дерев'яну раму. Такий варіант решітки ідеально підійде для випадків, коли радіатор розташовується в ніші. У цьому випадку доцільно прилаштовувати кілька петель. З іншого боку потрібно приробити магнітні фіксатори. Це дозволить отримати доступ до радіатора в будь-який час.

Крім того, при необхідності можна використовувати МДФ екрани для виготовлення решіток для батарей у вигляді коробок. Для каркаса найкраще підійдуть дерев'яні рами, які можна зробити на замовлення або самостійно.До їх внутрішньої частини кріпляться заздалегідь підготовлені МДФ екрани. Для скріплення елементів рами можна застосовувати металеві куточки. Допускається фіксація готових виробів такого типу як до стіни, так і до підлоги.

Як зробити екрани для радіатора зі скла?

Стильним доповненням до сучасного інтер'єру можуть стати захисні екрани для батарей зі скла. Багатьом може здатися цей матеріал дуже крихким і тому невідповідним для цієї мети, але це не зовсім так. Для виготовлення захисних екранів для батарей потрібно використовувати загартоване скло від 6 до 8 мм, яке відрізняється високою міцністю. Навіть значне механічний вплив не приведе до його розтріскування.

Крім того, скляні полотна рекомендується встановлювати у ванних кімнатах, так як вони не схильні до впливу вологи, в той час як багато інших матеріалів при такому впливі швидко руйнуються. При покупці можна замовити разрезку скла, щоб отримати елементи необхідної довжини і ширини. Крім того, необхідно відразу ж замовити пророблення отворів для кріплення.

Потрібно враховувати, що зверху і знизу повинні бути присутніми зазори для нормальної циркуляції повітря.На скло можна нанести будь-який малюнок, зробити його поверхню матовою або нанести піскоструминний візерунок. Для установки скляного полотна потрібна спеціальна хромована фурнітура з дистанційним кріпленням. Монтаж проводиться на стіну. У деяких випадках доцільно використовувати кріплення стійки, які прилаштовують у верхній частині до стіни, а в нижній до підлоги.

Оригінальні варіанти решіток для радіаторів

При бажанні можна зробити в домашніх умовах ексклюзивний варіант захисного екрану для батареї. Сітчасту решітку можна робити з лози. Найкраще при плетінні для кожної смуги використовувати не менше 5 батогів. При цьому необхідно стежити, щоб розмір осередку був не менше 3 см. Цього буде достатньо для нормальної циркуляції повітря.

Спочатку для фіксації батогів можна використовувати чорнову дерев'яну раму. Каркас можна виготовити з дерев'яних брусків. Щоб результат вийшов якісний можна замовити професійну обробку елементів, призначених для формування каркаса. При бажанні можна зробити і орнамент, який поліпшити загальний вигляд виробу. Раму з сіткою потрібно закріпити в каркасі.Готовий виріб необхідно прикріпити до стіни або до підлоги.

Замість лози можна використовувати різнокольорову дріт. Кріпити її слід до простої дерев'яної рами. В цьому випадку для виготовлення каркаса можна використовувати куточок, покритий емаллю, МДФ або деревину. Готовий виріб виходить яскравим, тому ідеально підійде для оформлення дитячої кімнати.

Вишуканим елементом інтер'єру можуть стати ковані решітки на радіатори. Для самостійно створення подібних екранів потрібні певні навички та спеціальні інструменти. Самостійно виготовити латунні або металеві решітки для радіаторів складно, але при цьому можна підібрати бажаний малюнок такого кованого елементу і зробити замовлення у майстра.