Рада 1: Як зробити декорації для акваріума

Використання акваріума в якості незвичайного і оригінального предмета інтер'єру передбачає і нестандартне декорування. Але декорації для акваріумів, наявні в продажі, не радують або якістю, або ціною. Якщо ви хочете створити дійсно унікальний підводний світ в своїй квартирі, вам доведеться попрацювати своїми руками. На щастя, виготовити декорації для акваріума самостійно зовсім нескладно.

Вам знадобиться
  • - монтажна піна;
  • - поліетиленова плівка;
  • - силіконовий герметик для акваріумів;
  • - пластиковий горщик для квітів;
  • - дрібний гравій;
  • - цемент;
  • - готова корч мангрових дерев або мопани;
  • - тонка волосінь;
  • - яванський мох.
Інструкція
1
Вибирайте для створення декорацій готові корчі з довгими і тонкими частинами, щоб ними можна було імітувати гілки підводних дерев.
2
Постеліть плівку на рівну поверхню. Встановіть горщик догори дном і надіньте на нього поліетиленовий пакет. Корч встановіть поруч. Зафіксуйте її в похилому положенні, щоб вона стала схожою на справжнє дерево. Для цього можна підставити під верхню частину якісь високі опори, наприклад, скляну банку.Нижній кінець корчі повинен перебувати поруч з горщиком.
3
Збовтайте балон з монтажною піною і запеньте повністю горщик і нижню частину корчі. Конструкція, повинна бути схожа на скелю з печерою і химерно зігнутим деревом.
4
Не забирайте підпірки з-під корча, поки піна повністю не засохне. В іншому випадку корч впаде під власною вагою і конструкція зруйнується. На повне затвердіння піни може піти близько доби.
5
Коли піна стане абсолютно твердій, переверніть конструкцію і видаліть квітковий горщик і пакет. Піна погано прилипає до плівки, тому ви зробите це без праці.
6
Гострим ножем виріжте вхід і вихід з утворився після видалення горщика грота. Намагайтеся, щоб вхід і вихід не знаходились навпроти один одного. З естетичної точки зору це не дуже красиво.
7
Переверніть конструкцію назад і видаліть ножем всі зайві напливи або невдало застиглі шматки піни. Домагайтеся максимальної схожості з цією скелею.
8
Зробіть в поверхні скелі одне - два поглиблення для посадки водних рослин.
9
Розведіть цемент водою в будь-якої зручної ємності. За консистенцією він повинен нагадувати сметану.Пензликом наносите цементний розчин на поверхню «скелі». Перший шар буде тонким, закрийте всі спорудження плівкою, щоб зберегти вологість. Так цементний розчин буде вбиратися в поверхню піни.
10
Коли перший шар висохне, нанесіть розчин ще двічі з обов'язковим просихання кожного шару. Профарбовують піну повністю. Не забувайте про внутрішню поверхню грота і нижню сторону.
11
Після остаточного висихання цементу обклейте скелю дрібним гравієм. Для цього просто нанесіть тонким шаром акваріумний силіконовий герметик, а зверху насипте тонким шаром гравій. Не наносіть гравій на всю поверхню, залиште деякі частини і схили скелі чистими. Це додасть декорації більше природності.
12
Дуже тонкої волосінню прикрутіть яванський мох в двох - трьох місцях на схилі скелі і на кінці «гілок». Це акваріумні рослина не потребує грунті і дуже добре розростається. Через деякий час ваша декорація буде покрита яскраво-зеленими нитками Яванська моху.
13
Встановіть конструкцію в акваріум. Якщо вона вийшла занадто легкою і спливає, приклейте її до чистого сухому дну акваріумних герметиком.У підготовлені поглиблення насипте грунт і посадіть невеликі рослини, наприклад, карликові сорти анубиаса, криптокорини або лагенандра. Залийте воду і дайте їй відстоятися.