Як зробити дефрагментацію windows 7

При активному використанні комп'ютера на жорсткому диску зберігаються всі зміни, зроблені в різних файлах. Новий файл записується на перше вільне місце на диску, і якщо він більше необхідного простору, то залишок об'єкта переноситься на наступний незайнятий фрагмент. При цьому на вінчестері виникає неймовірна «каша» з шматочків файлів. Для упорядкування цих фрагментів необхідно регулярно виконувати дефрагментацію диска.

Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Windows 7.
Інструкція
1
В операційній системі Windows 7 є вбудований інструмент для проведення цієї операції. Перейти до дефрагментації можна декількома способами. Найпростіший - через кнопку «Пуск». Натисніть «Пуск - Всі програми - Стандартні - Службові - Дефрагментація диска». Відкриється відповідне вікно, з якого можна запустити процес. Тут можна налаштувати виконання програми за розкладом або відразу перейти до дефрагментації.
2
Якщо натиснути «Налаштувати розклад» - додаткове діалогове вікно, в якому задається «Періодичність» - як часто необхідно виконувати цю операцію. Можна вибрати зі списку «щомісячно / щотижня / щодня».У наступних пунктах ви можете вибрати конкретні день тижня, час початку процесу і список дисків, які потребують дефрагментації.
3
Щоб призначити дефрагментацію якогось окремого вінчестера, необхідно зняти галочку з пункту «Все диски» і вибрати конкретний диск або диски. Також перед початком дефрагментації можна перевірити необхідність її виконання. Для цього відразу після вибору диска натисніть кнопку «Аналізувати диск». Розпочнеться аналіз розташування файлів на обраному вінчестері, тривалість якого залежить від його розміру та кількості файлів на ньому. Не рекомендується проводити дефрагментацію, якщо її відсоток не перевищує 10%.
4
Після настройки натисніть кнопку «Дефрагментація диска». Почнеться процес аналізу диска, після чого автоматично запуститься сам процес дефрагментації, тривалість якого залежить від кількості і розміру вибраних дисків, а також від кількості вільного простору на них.
5
Причому від останнього фактора залежність дуже висока: чим менше вільного простору на диску, тим повільніше відбувається виконання програми, так як при дефрагментації проводиться багато операцій перезапису файлів на нове місце, і якщо у вас менше 20% вільного місця,рекомендується перемістити частину файлів на інший диск або на зовнішній накопичувач (флешку).
6
Після завершення дефрагментації файли на вашому диску будуть розташовані в оптимальному порядку, що зазвичай позитивно позначається на швидкодії комп'ютера в цілому, хоча і не завжди помітно. Однак очевидно, що після дефрагментації повсякденна навантаження на ваш жорсткий диск помітно знизиться, що в свою чергу призведе до збільшення терміну служби комп'ютера.