Як зробити дефрагментацію

Одним із способів збільшити продуктивність і швидкість роботи комп'ютера є проведення дефрагментації встановлених жорстких дисків. Справа в тому, що інформація, що відноситься до одного файлу, може бути записана в різних місцях диска. Це збільшує час її зчитування і уповільнює, таким чином, роботу комп'ютера. Мета здійснення дефрагментації полягає в упорядкуванні фрагментів файлів, розкиданих по всьому простору жорсткого диска. Існує мінімум два способи зробити дефрагментацію.
Інструкція
1
У всіх версіях Windows функція дефрагментації є вбудованої в операційну оболонку за замовчуванням і відноситься до так званих «стандартних» програмами. Для того щоб зробити дефрагментацію диска, зайдіть в «Мій комп'ютер» і виберіть жорсткий диск.
2
Натиснувши на значок диска правою кнопкою миші, вибираємо «Властивості». У вікні з різною інформацією про диск і налаштування деяких його параметрів переходимо на вкладку «Сервіс». На ній вибираємо «Виконати дефрагментацію». Після цього система уточнить деякі параметри її здійснення і приступить до роботи.Для того щоб зробити дефрагментацію, системі може знадобитися від кількох хвилин до кількох годин. Час роботи залежить від «засміченості» жорсткого диска.
3
Багато користувачів не довіряють стандартними програмами Windows, вважаючи, що вони кілька обмежені в функціоналі і настройках. При необхідності зробити дефрагментацію можна скористатися програмами сторонніх розробників і їх рішеннями: Auslogics Disk Defrag, MyDefrag, Defraggler і іншими. Ці програми дозволяють провести попередній аналіз жорсткого диска на фрагментованість до початку роботи, щоб визначити, чи потрібно робити дефрагментацію. Крім того, вони мають простим і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Для більшості недосвідчених користувачів досить просто запустити будь-яку з цих програм, вибрати один або кілька жорстких дисків для дефрагментації і натиснути на кнопку «Старт / Почати».