Як зробити діда Мороза і Снігуроньку

Дід Мороз і його внучка Снігуронька - символи Нового року, які неодмінно присутні в будь-яких прикрасах будинку, але особливо - у вигляді ялинкових іграшок, а також фігурок, що стоять під святковою ялинкою. Ви можете їх зробити своїми руками з різних матеріалів, таких як тканина, папір і бісер.

Як зробити Діда Мороза і Снігуроньку з тканиниКазкових діда і внучку ви можете зшити у вигляді плюшевих іграшок будь-якого розміру і форми. Для виготовлення цих персонажів в якості ялинкових виробів найкраще підходять фетр і синтетика. При цьому стиль іграшок при стане відрізнятися. Фетрові фігурки будуть плоскими, з простими формами. Однак в такій простоті якраз полягає і стилізація, і лаконізм.
Вироби з фетру будуть доречно виглядати і в мінімалістському інтер'єрі.


Ялинкові іграшки з якої-небудь іншої тканини стануть скоріше більш веселим і ошатним прикрасою. Щоб пошити обох чарівних персонажів з фетру, спершу намітьте такі ж прості форми, як якщо б ви їх виконували з паперу.

Використовуйте кола, конуси, трикутники класичних кольорів для казкових героїв, пам'ятаючи при цьому про те, що іграшки вийдуть плоскими.Після цього зберіть їх, як звичайну аплікацію. Основи (конуси або трикутники) для тел кожної новорічної іграшки бажано зшити з двох однакових шматочків фетру. Завдяки цьому іграшка стане більш щільною.

Зшийте один з одним всі елементи помітним швом, відступаючи від краю 1,5 мм. Ховати шов не потрібно, навпаки, його слід виставляти напоказ - в цьому буде особлива родзинка. Щоб пошити новорічні іграшки з звичайних тканин, спершу зшийте голови обох казкових персонажів і щільно набийте їх ватою. Фігури одягніть в шубки з облямівкою, а на руки натягніть мініатюрні рукавиці відповідного кольору. Розмір таких іграшок зазвичай не перевищує 5-6 см.

Як зробити Діда Мороза і Снігуроньку з паперуОдин з найбільш простих варіантів - зробити фігурки-аплікації на основі конусів. Вам буде потрібно:
- кольоровий папір;
- фломастери;
- олівець;
- клей;
- ножиці;
- циркуль.

Виріжте велике коло на 2 аркушах паперу, червоного і синього кольору - це буде основа для двох персонажів. Колір шубки і головного убору Снігуроньки - синій або блакитний, а шапки і шуби Діда Мороза, в основному, червоний.

Скрутіть вирізані кола в конуси, потім склейте кожен з них.Для дрібних деталей фігурок і рис обличчя вам також знадобиться папір рожевого, білого і жовтого кольору. Виріжте з рожевого паперу по два кружечка (побільше і поменше), це будуть особи персонажів. Намалюйте на обох очі, а обличчя Снігуроньки додайте носик і вії, приклейте Дідові Морозу червоний ніс-кружечок і намалюйте обом рум'янець на щоках і посмішки.

Низ гуртка-особи у казкового діда закрийте широкою частиною білого трикутника - бороди. Потім додайте білі вуса, які замикаються в бороду, а внучці приклейте жовту косичку, зробивши її з двох смужок паперу. Після цього верх конусів заклейте шапками, у яких повинна бути біла смужка внизу - облямівка. Точно таку ж облямівку додайте і на низ шубок.

Тепер ви можете поставити казкових персонажів під ялинку або ж повісити на неї. В останньому випадку до верху конусів фігурок приклейте нитяні або паперові петельки.

Як зробити Діда Мороза і Снігуроньку з бісеруЗ бісеру ви можете сплести і плоскі, і об'ємні фігурки двох героїв. У другому випадку вам знадобиться більш докладна схема, а в першому - фігурки можна сплести, самостійно намалювавши схему на звичайному аркуші паперу в клітинку.Одна клітинка повинна відповідати одній бісеринці.
Плоскі фігурки краще використовувати як прикраси для ялинки, як брелоки або ж маленькі презенти для друзів.


Отже, накресліть схему або скористайтеся вже наявної. Наприклад, ваш Дід Мороз буде складатися з 27 рядів. Розподіліть бажані кольори - на оторочку шуби пустите 1 ряд з 15 білих бісеринок, а на верх шапки персонажа - 1 ряд з 4 червоних.

Почніть плести з конуса голови і тіла найпростішим плетінням, нанизуючи намистини на середину дроту, а після цього переплітаючи її кінці. Руки можна теж сплести з тієї ж дроту і прикріпити окремо пізніше.