Як зробити датчик води

При створенні річного душа, бачка для поливу або іншої ємності, розташованої в важкодоступному місці (наприклад, на даху), дуже стане в нагоді датчик води, Який дозволить здалеку дізнатися, чи достатньо рідини всередині. способів зробити датчик рівня води безліч, але один з найлегших у виготовленні і зручних полягає в наступному.
Вам знадобиться
  • - нержавіюча труба;
  • - фанера або пластикова кришка;
  • - пінопласт;
  • - легка рейка, штапик або трубка;
  • - лобзик;
  • - дошка;
  • - кольорова изолента;
  • - скотч;
  • - кріплення.
Інструкція
1
Знайдіть трубку, висота якої повинна бути трохи вище максимально можливого рівня води. Наприклад, можете взяти металлопластиковую або поліпропіленову трубку будь-якого діаметру.
2
Відразу ж підберіть до неї щільно закривається кришку. Її можна зробити із пластику, фанери або будь-якого іншого матеріалу. Якщо ви візьмете каналізаційну трубу з розтрубом, кришка буде входити всередину і щільно закриє отвір. В іншому випадку подбайте про закріплення кришки шурупами або болтами.
3
У нижній частині зробіть кілька надрізів на вигляді літери П або Л, щоб коли труба буде стояти на торці вертикально, вода могла вільно циркулювати між баком і трубою.
4
Візьміть шматок пінопласту і виріжте коло, діаметр якого повинен бути трохи менше діаметра труби. В результаті пінопласт повинен вільно рухатися всередині, але не застряє, але і не перевертаючись.
5
Знайдіть легку пластикову або дерев'яну рейку (штапик, трубку), на 10-20 см довший труби. Один її кінець закріпіть в пінопласт (можна приклеїти скотчем), а інший кінець обмотайте яскравою ізолентою, щоб його було видно здалеку.
6
У кришці труби зробіть отвір, під рейку. Зберіть конструкцію: в трубу покладіть пінопласт з рейкою, закрийте кришку (просунувши рейку всередину). Щоб сміття і листя не потрапляли всередину бака, кришка повинна закриватися герметично.
7
Закріпіть трубу на дні бачка, поруч з тією стінкою, на якій найзручніше буде контролювати рівень води. В результаті рейка з яскравим кінчиком повинна висуватися з бака на кілька сантиметрів. Поруч з цією рейкою закріпіть вимірювальну лінійку (наприклад, з дошки) і відзначте нульовий рівень.
8
Залийте в бак воду і спостерігайте, як рейка буде підніматися вгору (за рахунок пінопласту). На вашій лінійці відзначте максимальний рівень, потім розділіть її на кілька поділок, в залежності від ваших побажань. За допомогою цієї лінійки ви зможете легко визначати рівень води в баку, перебуваючи далеко від нього.