Як зробити датчик вимірювання води

Для того щоб бути завжди в курсі кількості води в колодязі, не обов'язково кожен раз в нього заглядати. Спробуйте зробити датчик вимірювання води, використовуючи аналогічний прилад від пральної машини-автомата - це не складно і дуже зручно.
Вам знадобиться
  • - датчик рівня від машини-автомата;
  • - мірний стакан;
  • - тонкий шланг;
  • - кріплення для склянки;
  • - світлодіоди.
Інструкція
1
Знайдіть справний датчик рівня від машини-автомата, найкраще використовувати деталь від імпортної машини, але підійде і вітчизняна «Вятка-автомат». Перевірте, щоб пневмопривід був справний, тобто вода від електрики була надійно відокремлена.
2
Підберіть відповідний мірну склянку. Це може бути будь-яка посудина циліндричної форми, чим більше діаметр циліндра, тим точніше буде результат спрацьовувань. Якщо потрібно, щоб датчик спрацьовував при зміні рівня води на кілька міліметрів - підберіть широкий стакан, якщо потрібно знати про широкий діапазон змін - знайдіть вузьку трубку.
3
Приєднайте до склянки вузький шланг (він повинен бути набагато вужче, ніж мірний стакан). Довжина шланга може бути будь-який - він декількох сантиметрів до декількох метрів.Від колодязя або іншої ємності з водою шланг веде до місця регулювання, наприклад, в будинок.
4
Закріпіть мірну склянку таким чином, щоб він знаходився у воді. При цьому можна підвісити його на мотузці з вантажем, або закріпити на стінці - як вам буде зручно. Низ датчика відкритий воді, завдяки чому він контактує з підтискає повітрям. Зверніть увагу: якщо в колодязі або баку вода питна, мірний стакан, кріплення і трубка повинні бути не токсичними, що не ржавіючим і чистими.
5
Шланг підключіть до мембрани з контактами, що знаходиться в зручному для регулювання і огляду місці. Налаштуйте датчик за допомогою наявних на ньому гвинтів під чутливість. Деякі датчики мають навіть кілька контактних груп, кожна з яких регулюється окремо.
6
Для зручності сприйняття роботи датчика забезпечите його світлодіодами - в такому випадку ви завжди зможете знати, про те, скільки води залишилося в баку або колодязі. Слідкуйте за герметичністю пневмочасті - якщо повітря з неї витече, регулювання і установку датчика води доведеться починати спочатку.