Як зробити дамп

дампом бази даних називають вивантаження всієї міститься в ній інформації з метою створення резервної копії або перенесення в інше місце зберігання. Зазвичай при цьому створюються текстові файли, що містять інструкції відтворюють структуру таблиць і заповнюють їх вмістом. Для баз даних під керуванням СУБД MySQL найзручніше для створення дампа користуватися додатком phpMyAdmin.
Вам знадобиться
  • Доступ до програми phpMyAdmin
Інструкція
1
Запустивши додаток, авторизуйтесь і виберіть в лівому фреймі базу даних, дані якої необхідно вивантажити.
2
Після переходу на сторінку потрібної бази, клікніть в правому фреймі посилання «Експорт».
3
Завантажиться сторінка налаштувань експортування, на якій вам насамперед слід вибрати посилання «Виділити все» над списком таблиць.
4
Потім виберіть формат майбутнього дампа. Якщо ви не припускаєте завантажувати базу в якесь офісний додаток, то залиште значення, вибране за умовчанням (SQL).
5
Якщо дамп створюється з метою додавання даних з цієї бази в іншу, яка містить таку ж структуру таблиць, то вам необхідно переконатися у відсутності позначки навпроти напису «Додати DROP TABLE».Інакше існуючі таблиці разом з містяться в них даними будуть знищені в процесі додавання даних з дампа.
6
Якщо не поставити позначку поряд з написом «Зберегти як файл», то дамп буде вивантажено в текстове поле на сторінці браузера. Вам буде потрібно створити в будь-якому текстовому редакторі порожній документ, потім скопіювати весь вміст текстового поля, перенести його в створений документ і зберегти з розширенням sql. Тому, якщо хочете отримати готовий файл дампа, то поставте потрібну галочку.
7
Щоб почати процес вивантаження дампа, натисніть кнопку «ОК» в самому низу правого фрейма phpMyAdmin. Час, який знадобиться SQL-серверу на підготовку дампа, залежить від обсягу збережених даних. Іноді на це потрібно кілька десятків хвилин.