Рада 1: Як зробити далекомір

Далекомір служить для визначення відстані до об'єкта, до якого не можна підійти близько. Це може бути що стоїть на рейді корабель, віддалене будова, зміцнення реального або ігрового противника. У продажу є лазерні та оптичні далекоміри, але вони досить дорогі. Принцип роботи всіх далекомірів заснований на вимірюванні кутів до базової прямий. Далекомір можна зробити своїми руками. Це дасть можливість отримати не тільки сам прилад, але і геодезичні навички.
Вам знадобиться
  • - довга лінійка;
  • - дошка для підстави:
  • - 2 короткі лінійки;
  • - 2 лазерних указки;
  • - алюмінієві або залізні смужки:
  • - столярний інструмент;
  • - ножиці по металу.
Інструкція
1
Візьміть пряму рівну дерев'яну дошку. Можна використовувати звичайну довгу лінійку. Закріпіть її на інший дошці. Основа повинна бути рівною, міцним і стійким. Від одного кінця лінійки відкладіть базовий відрізок. Він може бути довжиною 50-100 см. Чим він більший - тим вище буде точність вимірювання відстані.
2
Зробіть 2 однакових візира. Вони являють собою дерев'яні лінійки. На їх торцях кріпляться мушки і прорізи по типу збройових. Їх можна зробити у вигляді пластин або кутників з заліза або алюмінію. Прикрутіть їх до торців лінійок шурупами.
3
Точно посередині лінійок-візирів зробіть осьові отвори. Закріпіть лінійки на кінцях мірного ділянки. При цьому один візир повинен бути встановлений жорстко, строго під прямим кутом. Другий візир закріпіть так, щоб він міг обертатися навколо осі в горизонтальній площині з некториє тертям.
4
Поверніть підставу далекоміра так, щоб нерухомий візир був точно наведений на потрібний вам об'єкт. Пріцельтесь так само, як якщо б ви цілилися з рушниці. Повертайте другий візир, націльте його на той же об'єкт. Заміряйте кут між базовим відрізком і віссю другого візира. Ви отримали прямокутний трикутник, в якому відомий катет - базовий відрізок, а також прилегла до нього кут. По теоремі тангенсов знайдіть другий катет, який і буде відстанню до об'єкта. На практиці кожен раз вирішувати цю задачку незручно. Тому робіть рухливий катет покажчиком, а на підставі накресліть дугообразную шкалу з поділками, які відразу будуть вказувати на відстань. Шкалу цю можна як розрахувати, так і отградуировать за наявними об'єктів, відстань до яких відомо.
5
Як візирів можна використовувати підзорні труби.Вони можуть бути і саморобними, зі звичайних очкових стекол. Зробіть на них перехрестя, як у оптичних прицілів. Як візирів підійдуть також лазерні указки. Одну закріпіть на нерухомій лінійці, іншу - на поворотній.