Як зробити дачу в 2017 році

Присадибна ділянка є, напевно, у кожної сім'ї в нашій країні. Як хочеться іноді, щоб після прополки грядок було, де відпочити. Багато хто лякається самого процесу будівництва і витрат, з ним пов'язаних, але будівництво будинку на заміській ділянці - це не настільки фантастична затія, як може здатися на перший погляд.
Інструкція
1
Оскільки дача - це місце для праці та для відпочинку, то важливо ділянку спланувати правильно і будинок побудувати.
2
При плануванні ділянки в першу чергу намітьте, де у вас будуть розташовані житлові і господарські будівлі: будинок, склад садових інструментів, туалет, можливо (навіть бажано) літній душ, фундаментальні теплиці, компостній яма. До цих будівель повинні бути прокладені тротуари. Потім продумайте, де розіб'єте сад, де грядочки і так далі.
3
Головне в заміському будинку - це надійність, міцність і довговічність. Почати будівництво необхідно з дослідження землі, на якій знаходиться ваша ділянка. Від близькості до поверхні грунтових вод і від властивостей самого грунту буде залежати тип фундаменту. Якщо води близько до поверхні, то необхідно перед будівництвом відвести їх з-під ділянки, влаштувавши дренажну систему.
4
Якщо грунтові води глибоко, а сам грунт НЕ текучий, то досить буде вирити котлован з таким розрахунком, щоб фундамент виявився нижче точки промерзання грунту. Дно котловану вирівнюють, насипають шар будівельного піску і ретельно трамбують. Після встановлюють опалубку вздовж майбутніх стін вашого дачного будинку і заливають бетоном. Бетон не повинен сохнути занадто швидко, інакше можуть з'явитися деформації, тому фундамент закривають плівкою і періодично поливають.
5
Будівництво стін - це наступний етап будівництва. Від вибору матеріалу для будинку буде залежати його довговічність і властивості в експлуатації. Якщо вам потрібна лише дах над головою під час літньої жнив, а взимку ви туди їздити не збираєтеся, то щитовий будинок цілком зійде, але якщо ваша мета поставити грунтовний будинок, то цегляний або дерев'яний будинок - це те, що треба. Чим легше матеріал, з якого будуть стіни, тим простіше і дешевше встановити фундамент. Наприклад, стовпчастий обійдеться в 3 рази дешевше, ніж традиційний стрічковий фундамент.
6
Ну і дах всьому голова. Форма даху може бути дуже різноманітною, зазвичай ставлять двосхилі дахи, вони прості в установці і зручні в експлуатації - вода на них не затримується.По периметру даху обов'язково встановіть водовідведення, який виведіть до накопичувального бак. Така система має багато плюсів і головний з них - ви завжди будете мати воду для поливу.
7
У будівництві дачі головне - почати, і якщо вам здасться, що воно не закінчиться ніколи, уявіть, як будете лежати на дивані, з хрускотом свіжозірвані огірочком, і сили повернуться!