Як зробити дачний холодильник

Дуже багато дачники відчувають незручності при зберіганні легкопортящіхся продуктів - м'ясних, молочних, рибних. У зв'язку з відсутністю електрики в будинку, а часом і самого будинку (на початковому етапі будівництва), немає можливості користуватися побутовим холодильником. В цьому випадку можна скористатися саморобними, досить нескладними у виготовленні холодильними пристроями.

 

підземний холодильник

Холодильник під землею хороший тим, що він зберігає протягом всіх сезонів достатню для збереження продуктів температуру - від слабкого мінуса взимку до + 10-15 влітку.

Як його зробити? У самому притінку ділянки (з північного боку сараю або за кущами) викопують яму такої глибини, щоб туди помістилася пластикова бочка. Глибину і ширину ями роблять більше в діаметрі і по висоті на 15-20 см для досипання піщаної подушки. В іншому випадку бочку буде випирати з землі по весні.

Пісок на дні проливають водою і утрамбовують, вставляють бочку і проміжки між стінками поступово засипають, постійно трамбуючи і зволожуючи піщану подушку. Горловина бочки повинна трохи підніматися.

Примітивний холодильник майже готовий.Дуже ретельно приганяють кришку, щоб всередину не просочувалася волога і не вельми заповзали комахи.

Щоб бочка не нагрівається від сонця або, навпаки, не промерзають взимку, на кришку накидають "подушку", зроблену з щільного білого поліетилену, набитого тирсою. Дуже практично використовувати для цих цілей тканину від старого банера.

Щоб зручно було діставати продукти, їх поміщають в мішки з довгими шнурками, закріпленими на горловині бака і в міру необхідності піднімають-опускають всередину ємності.

Позитивним моментом буде збереження ваших продуктів при відсутності господарів на дачі, оскільки злодії навряд чи будуть шукати джерела їжі і спиртні напої поза домом.

Холодильник з водяним охолодженням

Зробити його дуже просто. У велику посудину (таз з водою) ставлять бак з кришкою і накривають білою, леко вбирає вологу тонкою тканиною (рушником). Завдяки постійному випаровуванню води з тканини, в баку завжди буде на 10 оС нижче, ніж навколо. Ось ця емкоть (бак, відро) і буде вашим холодильником.

Важливо: розміщувати цей примітивний холодильник потрібно на сильному протязі або встановити поруч вентилятор.