Як зробити квітку з пряжі

Пряжа - прекрасний матеріал не тільки для в'язання, але і для виготовлення прикрас. Квіти з пряжі будуть добре виглядати на в'язаному одязі, шпильках, брошках. Вони можуть бути і частиною настінного панно. Зробити такі квіточки можна декількома способами.

Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - гачок;
  • - спиці;
  • - товста голка з широким вушком;
  • - картон;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Найпопулярніший спосіб виготовлення квітів з пряжі - в'язання. Щоб зв'язати квіточку гачком, потрібно зробити ланцюжок з декількох петель і замкніть її в кільце. Зробіть 2 повітряних петлі на підйом. Перше коло зв'яжіть стовпчиками з накидом в кільце, щоб вийшов плоский коло.
2
Друге коло в'яжіть ланцюжками з повітряних петель, через рівні відстані прикріплюючи їх до попереднього ряду простими стовпчиками або напівстовпчиками. Наприклад, чергування може бути таким: 1 петля на підйом, * 5 повітряних петель, 1 простий стовпчик *. У наступному ряду в дуги пров'язуйте групи стовпчиків з накидом. Слідкуйте за тим, щоб квітка вийшов плоским. Над простими стовпчиками пров'язуйте такі ж стовпчики. Можна провязать ще ряд стовпчиків з накидом над стовпчиками попереднього ряду, а потім обв'язати контури простими стовпчиками.
3
Квітку можна зв'язати і на спицях.Наберіть 10 петель і в'яжіть хусткової в'язкою, щоб вийшла стрічка довжиною приблизно 50 см. Закрийте петлі і обірвіть нитку, залишивши довгий кінець. Всуньте нитку в голку з великим вушком і прокладете по кромці ряд наметочним стібків. Стягніть кромку. Почніть скручувати стрічку, фіксуючи кожен виток стібком. В кінці закріпіть нитку і пришити квітка на одяг.
4
Є й інший спосіб виготовлення в'язаного квітки на спицях. Наберіть 23-30 петель. Зв'яжіть перший ряд гумкою 1х1, другий - по малюнку. У третьому ряду з кожної лицьової петлі пров'яжіть 3 або 5. Пров'яжіть ще 2-4 ряди по малюнку. Закрийте петлі. Обірвіть нитку. Скрутіть вийшов волан і зшийте квітка біля основи.
5
Цікаві квіти можуть вийти з пряжі і картону. Спочатку зробіть картонний трафарет. Щоб зробити квітку яблуні, намалюйте кружечок. Обведіть його другою лінією на відстані приблизно 3 мм. До серединці прірісуйте ще 5 гуртків, розташувавши їх по колу. Всі контури обведіть по внутрішнім частинам пелюстки на відстані 3 мм. Виріжте заготівлю і її внутрішні порожнини. У вас повинні залишитися тільки контури.
6
Всуньте в голку жовту нитку і обшийте серединку квітки петельним швом, укладаючи стібки якомога щільніше. Постарайтеся, щоб вузлики були на одній стороні (наприклад, на внутрішній стороні центрального колечка).Пелюстки обшийте білою ниткою. Вузлики петельних стібків укладіть по контуру квітки. На перемичках між пелюстками вузлики можуть бути з будь-якого боку, але краще, щоб вони «дивилися» в одну сторону. Такий квітка може бути і з суцільною серединкою. У центр можна приклеїти страз, шматочок шкіри або тканини.